• Damskie rozm. 34–64
 • męskie rozm. S–8XL
 • Darmowa dostawa przy zakupie powyżej 200 zł

Jak prać kurtkę puchową

Jak prać kurtkę puchową?


Aby uchronić się przed zimowym chłodem, a jednocześnie zapewnić sobie atrakcyjny wygląd, wiele osób stawia na kurtkę z puchowym wypełnieniem. To także popularny wybór wśród miłośników górskich wędrówek. Puchówka ma wiele zalet. Zapewnia ciepło, jest lekka i stylowa. Co zrobić, gdy ulegnie zabrudzeniu? Jak wyprać kurtkę puchową, by jej nie zniszczyć? Oto kilka porad dla niewtajemniczonych.

Kurtka futro

Kurtka puchowa – jak prać?

Wiele osób obawia się prania kurtki puchowej. Obawiają się, że po praniu straci ona swoje właściwości izolacyjne oraz estetyczny wygląd. Zbity puch przestanie chronić przed zimnem, a o komforcie termicznym na zimowym spacerze będzie można zapomnieć. Tymczasem pod wpływem potu oraz wilgoci puch w kurtce skleja się i traci sprężystość, a w rezultacie kurtka nie zabezpiecza przed chłodem tak dobrze, jak wcześniej. Jak prać kurtki puchowe, by przywrócić im ich właściwości? Zanim przystąpisz do dzieła, zapoznaj się z informacjami umieszczonymi na metce przez producenta. Z pewnością jednak nie należy unikać prania kurtki. Równie szkodliwe może okazać się jej zbyt częste czyszczenie. Jak prać kurtkę puchową? Ręcznie, w pralce, czy chemicznie? Większość puchowych kurtek można bezpiecznie prać w pralce. Należy jednak przestrzegać zaleceń producenta, dotyczących temperatury prania oraz sposobu suszenia. Po praniu puch odzyska dawną sprężystość i zostanie skutecznie oczyszczony.

Kurtki na wiosnę

Jak prać kurtkę puchową w pralce?

Z pewnością najwygodniejszą metodą przywracania czystości kurtce jest pranie w pralce. Ten sposób jest także uważany za najbezpieczniejszy. Pamiętaj jednak, by proszek, który stosujesz na co dzień zastąpić przeznaczonym do prania puchu preparatem. Zwykły proszek mógłby bowiem zniszczyć puch. Jak wyprać puchową kurtkę? Zwykle nie trzeba stosować wysokiej temperatury. Większość producentów zaleca pranie w temperaturze 30-40°C. Liczbę obrotów z kolei możemy ustawić na 600. Zanim jednak umieścisz kurtkę w pralce sprawdź, czy w dozowniku na proszek nie pozostały resztki stosowanych codziennie detergentów do prania. Upewnij się też, czy w bębnie nie znajdują się ostre przedmioty. Jak prać kurtkę puchową w pralce? Bardzo ważne jest jej odpowiednie przygotowanie. Przed praniem wyciągnij wszystkie przedmioty z kieszeni kurtki i zasuń suwaki. Ustaw pralkę na łagodny cykl. Gdy pralka skończy pracę, czas na suszenie.

Markowe kurtki puchowe damskie

Jak prać kurtkę puchową w domu? Wykorzystaj te triki

Aby dodatkowo zabezpieczyć puch przed zbijaniem, do pralki wraz z kurtką włóż kilka tenisowych piłeczek. Zyskasz wówczas pewność, że kurtka nie ucierpi podczas prania. Jeśli znajdują się na niej widoczne zabrudzenia, przed praniem namocz kurtkę w ciepłej wodzie i lekko ugniataj. Wykorzystaj detergent do puchu i pocieraj zabrudzone miejsca, by pozbyć się plamy. Ugniatanie kurtki pozwoli na usunięcie z niej powietrza i dodatkowo zapobiegnie zbijaniu puchu. Wiesz już, jak wyprać kurtkę puchową w pralce? A jak ją wysuszyć? Jeśli producent nie zabrania, możesz wykorzystać suszarkę bębnową. Możesz też położyć kurtkę w przewiewnym miejscu. Aby jednak wypełnienie nie zbiło się, co kilka lub kilkanaście godzin strzepuj kurtkę i rozbijaj puch. Unikaj wieszania kurtki, które może skończyć się źle dla puchu.

Kamizelki damskie

Jak prać puchową kurtkę ręcznie?

Aby wyprać kurtkę ręcznie, wypełnij miskę lub wannę chłodną wodą o temperaturze ok. 30°C, z dodatkiem detergentu do prania puchu. Następnie uformuj z kurtki kulę i włóż ją do wody. Jeśli na jej powierzchni widoczne są zabrudzenia, zapierz je wcześniej, pocierając materiał miękką gąbką. Dzięki ściśnięciu kurtki w kulkę, usuwamy z niej powietrze, co znacznie ułatwi pranie. Jak prać kurtkę z puchu w misce? Nie pocieraj kurtki, lecz delikatnie ją ugniataj. Po krótkim czasie wyciągnij kurtkę, usuń wodę z detergentem z miski i napełnij ją czystą wodą. Wypłucz kurtkę. Nie przestawaj, dopóki woda nie przestanie się pienić. Następnie wyciśnij lekko kurtkę i zwiń ją w rulon, by pozbyć się wody. Teraz pozostało już tylko suszenie.

Płaszcz puchowy

Jak prać kurtkę z puchu syntetycznego?

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku kurtki z puchem syntetycznym. O ile pranie kurtki z puchem naturalnym przedłuża jej żywotność, o tyle prania modelu z syntetycznym wypełnieniem należy unikać. Z każdym kolejnym praniem bowiem jakość wypełnienia pogarsza się. Jak prać kurtkę z puchu syntetycznego, gdy jest to konieczne? Zastosuj ten sam sposób, co w przypadku kurtki z puchem naturalnym. Można także skorzystać z profesjonalnej pomocy i oddać ją do pralni. Jeśli jednak kurtka straci estetyczny wygląd, a wypełnienie przestanie chronić przed chłodem, być może czas na zakupy? W sklepie Cellbes można znaleźć wiele atrakcyjnych modeli w szerokim wyborze modnych kolorów.

Bezpieczna dostawa.
Bezpieczna płatność.
60-dniowy okres zwrotu.

Kupuj Modę & odzież online na cellbes.pl

Bezpieczne zakupy

Internet worldSwedish Fasion

Informacje o Cellbes

Serwis Klienta

 • 61 679 22 26

 • Cellbes Sp. z o.o.
  Ul. Dominikanska 6,
  61-762 Poznan

Bądź na bieżąco

Zaprenumeruj nasz newsletter, aby być na bieżąco z nowościami, otrzymywać oferty i aktualne informacje.

Obserwuj nas

 • Dostarczamy jedynie na terenie Polski.
 • Koszt dostawy 12,50 zł, darmowa dostawa przy zakupie powyżej 200 zł.
 • 60-dniowy okres zwrotu.