• Damskie rozm. 34–64
  • męskie rozm. S–8XL
  • Darmowa dostawa przy zakupie powyżej 200 zł

Jak usunąć żywicę z ubrania

Jak usunąć żywicę z ubrania?


Nic tak nie odpręża, jak pobyt na łonie natury. Bliski kontakt z zielenią może jednak skończyć się źle dla ubrań. Plamy z żywicy uważane są za niezwykle uciążliwe, a ich usunięcie to często niemałe wyzwanie. Jak zmyć żywicę z ubrań? Czy istnieje prosty sposób na przywrócenie odzieży czystości? Poniżej można znaleźć kilka niezawodnych trików na lepkie plamy, przyniesione z lasu, parku lub ogrodu. Przeczytaj, zanim wyrzucisz zaplamione żywicą bluzki i spodnie.


Jak usunąć żywicę z ubrań? Środki chemiczne i ich skuteczność

Plama z żywicy na ulubionej bluzce wcale nie oznacza, że trzeba będzie ją wyrzucić. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się uciążliwego zabrudzenia. Choć nie są niezawodne, warto je wypróbować. Być może okażą się na tyle skuteczne, by poplamione wcześniej ubrania można było ponownie założyć. Jak sprać żywicę? Większość osób w pierwszej kolejności sięga po dostępne w sklepach odplamiacze. Zawarte w nich środki chemiczne mogą jednak okazać się zbyć silne dla delikatnych tkanin. Poza tym nie zawsze radzą sobie z tego typu plamami. Alternatywą dla nich są domowe sposoby. Jak zmyć żywicę z ubrań? Zacznij od zamrożenia. Zastosuj kostkę lodu lub włóż zaplamioną odzież do zamrażarki. Gdy żywica stwardnieje, jej usunięcie stanie się dużo prostsze.


Czym usunąć plamy z żywicy? Lista przydatnych produktów

Po zamrożeniu, żywicę należy delikatnie zdrapać. Można użyć swojego paznokcia lub tępego narzędzia. Trzeba przy tym zachować ostrożność, by nie uszkodzić tkaniny. Po usunięciu żywicy pozostanie plama. Jak usunąć plamy z żywicy? Przydatne mogą okazać się:

• masło

• olejek herbaciany

• ocet

• spirytus

• aceton

• denaturat

• proszek do prania

Jeśli posiadasz w domu jeden z tych produktów, nie czekaj z usuwaniem plamy i przystąp do dzieła. Im szybciej to zrobisz, tym większe szanse na pozbycie się zabrudzenia. Skoro wiesz już, czym wyczyścić plamy z żywicy, czas poznać skuteczne metody. Nie zapomnij też o użytecznych akcesoriach, które mogą ułatwić Ci zadanie. Należą do nich waciki oraz patyczki kosmetyczne, zapewniające precyzję podczas aplikacji antidotum na plamę.

Marki odzieżowe [ https://www.cellbes.pl/marki-odziezowe ]


Jak usunąć żywicę z materiału? Praktyczne wskazówki

Zanim zaczniesz usuwać plamę, przyjrzyj się bliżej zabrudzonemu materiałowi. Jeśli ubranie zostało uszyte z naturalnej tkaniny, np. bawełny, przygotuj roztwór ze spirytusu i wody w proporcjach 3:1. Możesz też użyć denaturatu lub acetonu. Czym wyczyścić żywicę z materiału? Wystarczy zwykła chusteczka. Nasącz ją roztworem i przyłóż do plamy. Potem wrzuć ubranie do pralki i ustaw odpowiednią dla bawełny temperaturę. Na wypranej odzieży nie powinno być śladu żywicy. A jak wywabić żywicę z materiału z włókien syntetycznych? Unikaj acetonu. Może zniszczyć tkaninę. Zamiast tego zastosuj opisany wyżej roztwór z dodatkiem spirytusu, lecz proporcje w tym przypadku powinny wynosić 1:1. Aby nie zniszczyć ubrania, warto wcześniej sprawdzić działanie roztworu na niewidocznym fragmencie odzieży, np. tuż przy szwie.


Jak pozbyć się żywicy z ubrania? Olejek herbaciany

Dostępny w sklepach zielarskich, drogeriach i aptekach olejek herbaciany doskonale radzi sobie z sokami roślinnymi, m.in. z żywicą. Zacznij od podłożenia ręcznika papierowego pod zabrudzony materiał. W ten sposób unikniesz dodatkowych, tłustych plam. Jak usunąć żywicę z ubrania? Użyj patyczka kosmetycznego. Nasącz go olejkiem i precyzyjnie nałóż na tkaninę. Następnie usuń olejek, stosując ręcznik papierowy. Przyłóż go do ubrania, po czym przetrzyj plamę rozcieńczonym wodą spirytusem i wypierz w pralce. Jeśli plama z żywicy nie zniknęła, powtórz cały proces. Możesz też wypróbować inne metody. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak zmyć żywicę z ubrania przy pomocy żelazka lub masła. Dzięki zastosowaniu domowych sposobów, nie zniszczysz struktury tkaniny oraz koloru zabrudzonej części garderoby.


Jak usunąć plamy z żywicy z sukienki?

Jeśli uszyto ją z delikatnej tkaniny, sięgnij po ocet i wodę. Przygotuj z nich roztwór w proporcjach 1:3. Nasącz nim wacik i ostrożnie przetrzyj zabrudzony materiał. Wypierz ubranie, lecz zrezygnuj z suszenia w suszarce bębnowej. Pod wpływem wysokiej temperatury, plama może się utrwalić. Wiesz już, jak sprać żywicę z sukienki z delikatnej tkaniny. Zamiast więc stosować silne środki chemiczne, które mogą ją zniszczyć, poświęć trochę czasu i wypróbuj jeden z naszych trików.

Modne sukienki ( https://www.cellbes.pl/kobiety/sukienki )


Jak usunąć żywicę ze spodni?

Możesz spróbować prasowania. Ustaw żelazko na maksymalną dla danego materiału temperaturę. Przygotuj dwie bawełniane ściereczki. Jedną włóż pod ubranie, drugą przykryj plamę. Ściereczki możesz zastąpić papierem do pieczenia. Jak wyczyścić żywicę ze spodni? Zacznij prasować. Pod wpływem wysokiej temperatury żywica powinna znaleźć się na ściereczkach i papierze. Może jednak zdarzyć się tak, że jej niewielka ilość wniknie w głąb tkaniny, zwłaszcza w przypadku bawełnianych lub poliestrowych spodni. Wówczas usunięcie plamy może stanowić niemały problem. Czym usunąć żywicę ze spodni, by nie ryzykować? Masłem, ale tylko wtedy, gdy plama jest świeża. Masło powinno pozostać na plamie ok. 1,5 godziny. Ten czas można wykorzystać na sporządzenie roztworu, którego główne składniki to amoniak i sól w proporcjach 4:1. Należy nasączyć roztworem wacik kosmetyczny i delikatnie pocierać nim zabrudzenie. Udało się? Jeśli nie, nie poddawaj się. Jest jeszcze kilka innych sposobów.


Jak usunąć plamę z żywicy na kurtce?

Gdy wszystko inne zawiedzie, sięgnij po proszek do prania. Wymieszaj go z wodą w proporocjach 1:1. Powstanie roztwór o konsystencji pasty. Użyj niepotrzebnej już, miękkiej szczoteczki do zębów, by nałożyć go na plamę. Jak wyczyścić żywicę z kurtki? Przy pomocy szczoteczki zaaplikuj pastę i pozostaw ją na plamie przez ok. 30 minut. Następnie dokładnie wypłucz kurtkę i sprawdź, czy zabrudzenie zniknęło. Jeśli plama wciąż jest widoczna, wypróbuj mieszankę terpentyny i spirytusu w proporcjach 1:3. Gdy żywica zniknie, wypierz kurtkę w letniej wodzie. Zastosuj szare mydło lub delikatny proszek. Znasz już odpowiedź na pytanie, czym usunąć żywicę z kurtki. Czy opisane wyżej sposoby można wykorzystać także dla jeansowych ubrań? W tym przypadku trzeba będzie zachować szczególną ostrożność...


Jak usunąć żywicę ze spodni jeansowych?

Jeansy w zetknięciu z niektórymi substancjami stosowanymi do usuwania żywicy mogą zmienić kolor. Chodzi tutaj zwłaszcza o rozcieńczony wodą denaturat. Podobnie na jeansową odzież działa spirytus i aceton. Nie znaczy to jednak, że trzeba z nich zrezygnować. Jak wyczyścić żywicę z jeansów? Delikatnie. Nasączony roztworem wacik lekko przesuwaj po materiale. Unikaj energicznego pocierania. W wielu przypadkach wystarczy, że dociśniesz wacik do zabrudzenia. Aby uniknąć ryzyka, możesz też wypróbować inny sposób, np. olejek herbaciany lub masło.

Dżinsy damskie ( https://www.cellbes.pl/kobiety/odziez-na-dol/dzinsy-82 )


Jak usunąć żywicę z bluzki?

Plama z żywicy na uszytej z delikatnej tkaniny bluzce to niemałe zmartwienie. Stosując naturalne, domowe sposoby istnieje jednak duża szansa, że uda Ci się ją uratować. Jak sprać żywicę z bluzki? Wykorzystaj jedną z podanych wyżej metod. Nie zapomnij, by wziąć pod uwagę rodzaj materiału. Gdy pierwsze próby okażą się nieskuteczne, powtarzaj je, aż osiągniesz zamierzony efekt. W ostateczności możesz sięgnąć po dostępny w sklepach rozpuszczalnik, lecz jego zastosowanie może okazać się zabójcze dla tkaniny.

Bezpieczna dostawa.
Bezpieczna płatność.
60-dniowy okres zwrotu.

Kupuj Modę & odzież online na cellbes.pl

Bezpieczne zakupy

Internet worldSwedish Fasion

Informacje o Cellbes

Serwis Klienta

  • 61 679 22 26

  • Cellbes Sp. z o.o.
    Ul. Dominikanska 6,
    61-762 Poznan

Bądź na bieżąco

Zaprenumeruj nasz newsletter, aby być na bieżąco z nowościami, otrzymywać oferty i aktualne informacje.

Obserwuj nas

  • Dostarczamy jedynie na terenie Polski.
  • Koszt dostawy 12,50 zł, darmowa dostawa przy zakupie powyżej 200 zł.
  • 60-dniowy okres zwrotu.