• Damskie rozm. 34–64
 • męskie rozm. S–8XL
 • Darmowa dostawa przy zakupie powyżej 200 zł

Jak prasować plisowaną spódnicę

Jak prasować plisowaną spódnicę? Radzimy!


Spódnice plisowane zostały odkryte dawno temu. Po krótkiej nieobecności na wybiegach znów stanowią jeden z aktualnych trendów. Nie sposób im się oprzeć. Aby jednak utrzymać je w dobrej formie, trzeba znać kilka zasad. Jak wyprasować plisowaną spódnicę? Jeśli zrobisz to niewłaściwie, możesz zniszczyć plisy. Podpowiadamy, jak tego uniknąć. Dzięki naszym wskazówkom będziesz mogła nosić plisowaną spódnicę przez wiele sezonów.

Markowe spódnice damskie -> Spódnice plisowane maxi

Jak prasować plisowane spódnice?

Poprzez nieumiejętne prasowanie Twoja spódnica może stracić swoją formę, a wraz z nią atrakcyjny wygląd. Niestety, aby właściwie wyprasować plisy trzeba spędzić przy żelazku sporo czasu. Jest to bowiem żmudny i wymagający niemałej staranności zabieg. Jak prasować plisowaną spódnicę? YouTube dostarczy Ci wielu inspiracji w postaci krótkich filmów video. Zobaczysz, jak radzą sobie z tym problemem inne miłośniczki plis. Być może jednak wystarczą Ci nasze wskazówki, by skutecznie pozbyć się zagnieceń. Najbardziej popularny sposób stanowi wykorzystanie spinaczy biurowych. Jak prasować plisowaną sukienkę przy ich użyciu?

 • Zanim zaczniesz, ułóż spódnicę na desce tak, by plisy leżały równolegle do siebie.
 • Wybierz spinacze, których wielkość zbliżona jest do szerokości plis. Użyj takich, które pozbawione są otoczki z plastiku. Pod wpływem wysokiej temperatury mogłoby bowiem dojść do ich stopienia, a w rezultacie zniszczenia spódnicy.

Jak wyprasować spódnicę plisowaną przy pomocy spinaczy?

Gdy spódnica oraz metalowe spinacze zostały już przygotowane, czas przejść do działania.

 • Aby nie zniszczyć plis podczas prasowania, zepnij każdą zakładkę spinaczami. Powinny one znaleźć się nie tylko na samym dole spódnicy, ale też w miejscu, w którym rozpoczynają się plisy.
 • Jak zaprasować plisy w spódnicy? Powoli przesuwaj żelazkiem po każdej z plis. Rób to zawsze w tym samym kierunku. Postaraj się nie tworzyć nowych zagnieceń.
 • Zachowaj ostrożność i nie zbliżaj żelazka do spinaczy. Możesz wówczas zniszczyć urządzenie, a dodatkowo sprawić, że na materiale spódnicy odgniecie się ich kształt.

Wiesz już, jak prasować plisy z wykorzystaniem spinaczy. Gdy skończysz, usuń spinacze i powieś spódnicę lub sukienkę na wieszaku. Nie składaj jej, by nie spowodować kolejnych zagnieceń. Zastosowanie spinaczy do prasowania spódnicy z plisami stanowi skuteczny, lecz czasochłonny sposób. Czy można zrobić to inaczej?

Jak prasować plisowaną spódnicę? Żelazko parowe

Jeśli jesteś w posiadaniu parowego żelazka, wyprasujesz plisowaną spódnicę znacznie szybciej. Nie czekaj, aż spódnica wyschnie po praniu. Zacznij, gdy będzie jeszcze wilgotna. W ten sposób ułatwisz sobie zadanie i bez trudu pozbędziesz się wszystkich zagnieceń. Jak prasować plisowaną spódnicę żelazkiem parowym? Powieś ją na wieszaku, uruchom urządzenie i zbliż je do spódnicy. Przesuwaj żelazkiem od góry do dołu ubrania. Zadbaj o to, by Twoje ruchy były powolne. Już po kilku chwilach możesz spodziewać się satysfakcjonującego efektu. Jak prasować drobne plisy? To prawdziwe wyzwanie, lecz jeśli zachowasz ostrożność z pewnością Ci się uda. Wiele zależy od materiału, z jakiego została uszyta spódnica. Jeśli posiadasz jedwabną spódnicę, unikaj skrapiania jej wodą. Wiele osób stosuje ten zabieg, by ułatwić sobie zadanie i wyeliminować zagniecenia, jednak w tym przypadku może dojść do zaplamienia ubrania.

Bluzka plisowana

Plisowana spódnica – jak prasować?

Niekiedy prasowanie plisowanej spódnicy nie jest konieczne. Jeśli wypierzesz je we właściwy sposób, być może po wyschnięciu na spódnicy nie będzie żadnych zagnieceń. Pierz plisowaną spódnicę ręcznie lub na delikatnym trybie w pralce. Zrezygnuj z wirowania. Susz ubranie w stanie rozwieszonym, nie na kaloryferze lub w suszarce bębnowej.

Jak prasować plisowaną spódnicę, wykorzystując igłę i nitkę? Przefastryguj nimi zakładki, by utrzymać je w odpowiednim ułożeniu. Zachowaj jednak ostrożność, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z delikatnym materiałem. Igła może w nim pozostawić małe dziurki. Jeśli plisowanej spódnicy nie ma jeszcze w Twojej szafie, odwiedź sklep Cellbes i znajdź model dla siebie. W ofercie sklepu dostępne są modele o różnej długości, w rozmiarach 34-64.

Bezpieczna dostawa.
Bezpieczna płatność.
60-dniowy okres zwrotu.

Kupuj Modę & odzież online na cellbes.pl

Bezpieczne zakupy

Internet worldSwedish Fasion

Informacje o Cellbes

Serwis Klienta

 • 61 679 22 26

 • Cellbes Sp. z o.o.
  Ul. Dominikanska 6,
  61-762 Poznan

Bądź na bieżąco

Zaprenumeruj nasz newsletter, aby być na bieżąco z nowościami, otrzymywać oferty i aktualne informacje.

Obserwuj nas

 • Dostarczamy jedynie na terenie Polski.
 • Koszt dostawy 12,50 zł, darmowa dostawa przy zakupie powyżej 200 zł.
 • 60-dniowy okres zwrotu.