• Damskie rozm. 34–64
 • męskie rozm. S–8XL
 • Darmowa dostawa przy zakupie powyżej 200 zł

Jak rozbić puch w kurtce

Jak rozbić puch w kurtce?

Jeśli czeka Cię pranie puchowej kurtki, stoisz przed trudnym zadaniem. Mimo że ulubioną puchówkę możesz wyprać w pralce, wiążą się z tym pewne utrudnienia. Po praniu bowiem może dochodzić do zbijania się puchu, a w rezultacie do pogorszenia właściwości termoizolacyjnych kurtki. Jak roztrzepać puch w kurtce? Jeśli już doszło do zbicia puchu, mamy niemały problem. Przywrócenie kurtce poprzedniej formy będzie wówczas prawdziwym wyzwaniem. Najlepiej więc zapobiegać zbijaniu się puchu w trakcie prania oraz suszenia kurtki. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Kurtki puchowe wiosenne damskie


Jak rozbić puch w kurtce? Postępowanie w trakcie prania

Do zbijania puchu może dochodzić zarówno w trakcie prania, jak i suszenia. Aby do niego nie dopuścić, warto wraz z kurtką umieścić w pralce tenisowe piłeczki. Jeśli nie masz piłek, użyj w ich zastępstwie zwiniętych skarpetek. Piłeczki mogą być źródłem hałasu podczas prania, lecz nie musisz się tym przejmować. Pralce nic nie grozi. Jak rozbić puch w kurtce? Gdy już umieścisz kurtkę i piłki w bębnie pralki, wystarczy, że ustawisz łagodny cykl prania. Wysoka temperatura oraz duża liczba obrotów nie są w tym przypadku wskazane. Pierz kurtkę puchową w temperaturze 30-40°C. Liczbę obrotów ustaw na 400-600. Zamiast standardowo stosowanego proszku, użyj specjalnego środka do prania puchu. To powinno zapobiec zbijaniu puchu. Wiele zależy jednak także od sposobu suszenia.


Jak roztrzepać puch w kurtce w trakcie suszenia?

Gdy wyciągniesz już wypraną kurtkę z pralni, jej wygląd może Cię zaskoczyć. Kurtka będzie sprawiać wrażenie, jakby brakowało jej puchu, jednak nie ma czym się martwić. Jeśli pranie odbywało się zgodnie z powyższymi wskazówkami, kurtka odzyska dawną formę po suszeniu. Mokry, zbity w komorach puch ulegnie rozprężeniu, gdy wilgoć zostanie usunięta. Ja rozbić puchową kurtkę po praniu? Połóż ją płasko na suszarce lub rozłożonym ręczniku w przewiewnym miejscu. Co kilka godzin rozbijaj puch ręcznie, oklepując i szczypiąc kurtkę. Jeśli tego nie zrobisz, puch nie będzie rozłożony równomiernie w komorze, lecz pozostanie zbity. Unikaj suszenia kurtki na wieszaku. Wilgotny puch opadnie wówczas na dół kurtki. Jak rozbić puch w kurtce, gdy po suszeniu nie wróciła do dawnej formy? Jeśli zaniedbasz regularnego, ręcznego rozbijania w trakcie suszenia, spróbuj wyprać ją ponownie, lecz tym razem zastosuj samą wodę, bez dodatku detergentu. Po raz kolejny umieść w bębnie piłeczki. Być może tą metodą uda się przywrócić kurtce dawny kształt.

Kurtki puchowe damskie zimowe


Puch gęsi czy kaczy? Kurtka puchowa bez tajemnic

Wbrew obiegowym opiniom, pranie kurtki z naturalnym puchem przedłuża jej żywotność. Jeśli jednak wypełnienie kurtki stanowi puch syntetyczny, każde kolejne pranie wpływa negatywnie na jego jakość oraz właściwości termoizolacyjne kurtki. Gdy więc planujesz zakup puchówki, postaw na wysokiej jakości model z naturalnym wypełnieniem. Co wybrać? Puch gęsi czy kaczy? Kurtka z puchem gęsim stanowi najdroższy wariant, lecz także zdecydowanie najlepszy. Puch gęsi jest sprężysty, lekki i doskonale chroni przed chłodem. Zwykle stosowany jest w modelach, tworzonych z myślą o biorących udział w ekspedycjach profesjonalistach. Co jeszcze poza rodzajem puchu wpływa na jakość ocieplenia? Duże znaczenie ma także to, ile puchu w kurtce, a ile jest pierza. Zwykle taką informację możemy znaleźć na metce produktu. Jeśli planujesz zakup puchówki, zwróć uwagę na rodzaj wypełnienia upatrzonego modelu. Szeroki wybór wysokiej jakości kurtek puchowych w sklepie Cellbes z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Bezpieczna dostawa.
Bezpieczna płatność.
60-dniowy okres zwrotu.

Kupuj Modę & odzież online na cellbes.pl

Bezpieczne zakupy

Internet worldSwedish Fasion

Informacje o Cellbes

Serwis Klienta

 • 61 679 22 26

 • Cellbes Sp. z o.o.
  Ul. Dominikanska 6,
  61-762 Poznan

Bądź na bieżąco

Zaprenumeruj nasz newsletter, aby być na bieżąco z nowościami, otrzymywać oferty i aktualne informacje.

Obserwuj nas

 • Dostarczamy jedynie na terenie Polski.
 • Koszt dostawy 12,50 zł, darmowa dostawa przy zakupie powyżej 200 zł.
 • 60-dniowy okres zwrotu.