Choinki i dodatki

Choinki i dodatki


Choinki i dodatki

Wraz ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem, pora rozpocząć świąteczne przygotowania. A co się na nie składa? Bez wątpienia jest to czas ustalania wigilijnego menu, kupowania i pakowania prezentów dla najbliższych oraz sprzątania i przystrajania swojej domowej przestrzeni. Ze względu na niezwykły klimat zimowych świąt, często w domach goszczą choinki sztuczne na pniu z charakterystycznymi bożonarodzeniowymi ozdobami, które pozwalają zapewnić naszej przestrzeni tę magiczną atmosferę.

Choinki sztuczne na pniu – sposób na udekorowanie domu

Co jest niezaprzeczalnym numerem jeden, jeśli chodzi o świąteczne dekoracje? Oczywiście, drzewko! Mało kto wyobraża sobie obchodzenie Bożego Narodzenia bez niego, ozdobionego bombkami, lampkami oraz kolorowymi łańcuchami i ze stosem prezentów wokół. Niektórzy wolą zaopatrzyć się w żywe świerki lub jodły, lecz coraz większym zainteresowaniem cieszą się choinki sztuczne na pniu. Przede wszystkim są trwałe, dzięki czemu mogą dłużej zdobić wnętrze. Ponadto to opłacalne rozwiązanie ze względów ekonomicznych i ekologicznych.

Choinki sztuczne małe i duże – szeroki wybór

Przestronny salon z wysokim sufitem? A może niewielki pokoik czy inna przestrzeń z ograniczonym metrażem? Wybór odpowiedniego drzewka świątecznego powinien być dostosowany do specyfiki pomieszczenia, które ma zdobić. Choć to tymczasowy element wystroju, nie może powodować uczucia przytłoczenia i zagracenia – wręcz przeciwnie, powinien kojarzyć się miło oraz dodawać przytulności. W dużych pokojach dziennych idealnie sprawdzi się choinka sztuczna 210 cm. Wypełni ona przestrzeń aż po sufit, co na pewno zrobi wrażenie na domownikach i zaproszonych gościach. Ktoś natomiast będzie musiał wdrapać się na stołek lub drabinę, żeby przystroić jej wyższe części. Jeżeli taka czynność wydaje się problematyczna lub też pomieszczenie nie jest zbyt wysokie, lepiej sprawdzi się choinka sztuczna 180 cm. Bożonarodzeniowe drzewka zdobią też często inne pomieszczenia, na przykład pokoje dziecięce czy sypialne. Jak dobrać do nich odpowiedni model? W takich przypadkach warto postawić na mniejsze warianty, które zmieszczą się na przykład na biurku czy stoliku nocnym.

Choinki sztuczne jak żywe – dekorowanie

Zakup bożonarodzeniowego drzewka to nie wszystko – trzeba też znaleźć dla niego miejsce oraz zaopatrzyć się w odpowiednie ozdoby. Niektórzy dekoracje wykonują samodzielne, jednak nie w każdym domu znajduje się ktoś, kto dobrze radzi sobie z tego typu pracami albo ma na nie czas. Na szczęście do wyboru jest mnóstwo gotowych dekoracji, którymi przystroić można choinki sztuczne małe i duże. Wśród nich królują niewątpliwie bombki i lampki świąteczne, które swoim blaskiem uczynią zimowe wieczory przytulnymi oraz magicznymi. Wiele osób umieszcza na świątecznym drzewku również specjalne przeznaczone do tego świeczki – to powrót do tradycji, gdyż kiedyś przede wszystkim w ten sposób je dekorowano. Tak naprawdę dobór ozdób to kwestie gustu.

Choinki sztuczne jak żywe – korzyści tego rozwiązania

Owszem, wykonane z tworzywa drzewko nie pachnie lasem i żywicą, lecz jego zakup zapewnia mnóstwo zalet. Przede wszystkim posłuży ono na lata. Pozwoli to w znacznym stopniu ograniczyć koszty, gdyż żywe drzewka nie utrzymają się do przyszłych świąt. Co więcej, w przypadku choinek wieloletnich nie niszczy się żywych drzewek, które w naturalnych warunkach żyłoby dłużej niż z uciętymi korzeniami, w doniczce. Choinki sztuczne małe lub duże gwarantują też łatwość utrzymania wokół nich porządku, ponieważ w przeciwieństwie do żywych nie schną i nie gubią igliwia. Bożonarodzeniowe drzewko stanowi nieodzowny element zimowych świąt, lecz warto dokonywać jego wyboru w sposób rozważny.

Bezpieczna dostawa.
Bezpieczna płatność.
60-dniowy okres zwrotu.

Kupuj Modę & odzież online na cellbes.pl

Bezpieczne zakupy

Bądź na bieżąco

Zaprenumeruj nasz newsletter, aby być na bieżąco z nowościami, otrzymywać oferty i aktualne informacje.

Obserwuj nas

  • Dostarczamy jedynie na terenie Polski.
  • Koszt dostawy 12,50 zł, darmowa dostawa przy zakupie powyżej 200 zł.
  • 60-dniowy okres zwrotu.