Obsługa Klienta

pon.-pt. 8-20, sob. i niedz. 9-17
61-679 22 26

serwis@cellbes.pl

Serwis Klienta czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 oraz soboty i niedziele w godz. 9-17. Odpowiemy na pytania dotyczące Twoich zamówień, opłat, doręczenia przesyłek, rachunków, zwrotów, reklamacji i wiele innych.

Przejdź do strony Serwisu Klienta

Jak naprawić zamek błyskawiczny?

Zamek błyskawiczny stanowi wygodną alternatywę dla guzików, jednak zdarza się, że ulega uszkodzeniu. Nie trzeba wówczas pozbywać się bluzy, kurtki czy torebki. Pomoc krawca i wszycie nowego zamka również nie będą konieczne. Naprawy można dokonać samodzielnie, przy użyciu odpowiednich narzędzi. Jak naprawić zamek? Oto kilka niezawodnych sposobów, które pozwolą szybko rozwiązać problem.


Czytaj dalej pod zdjęciami.

Jak naprawić zamek błyskawiczny?

Wszystko zależy od rodzaju awarii. Jeśli zapinanie lub rozpinanie zamka sprawia Ci trudność, być może warto zastosować parafinę. W jej zastępstwie sprawdzi się także pomadka do ust. Należy nią przesunąć po zacinającym się zamku, by znów gładko przesuwał się po ząbkach. Jak naprawić zamek przy użyciu mydła? Aby osiągnąć zamierzony efekt nie przesadzaj z jego ilością. Podobnie jak w przypadku parafiny i pomadki, trzeba przeciągnąć mydło po zamku na całej jego długości. Następny krok to dynamiczne przesuwanie suwakiem w górę i w dół, aż po odczuwanym wcześniej oporze nie zostanie żaden ślad. Jak naprawić suwak ołówkiem? Dzięki grafitowi stan ząbków ulega poprawie, a znajdujący się pomiędzy nimi i blokujący ruchy zamka kurz szybko znika. Aby uzyskać najlepszy rezultat, zastosuj miękki ołówek. Uważaj jednak, by nie zabrudzić ubrania.

Jak naprawić zamek w kurtce?

Kurtka z zepsutym zamkiem nie zapewni skutecznej ochrony przed chłodem. Można jednak temu zaradzić. Przede wszystkim zrezygnuj z nerwowego szarpania zamka. W ten sposób możesz spowodować jeszcze większe szkody, a nawet doprowadzić do konieczności wymiany zamka na nowy. Jak naprawić rozchodzący się zamek w kurtce? Jeśli masz do czynienia z metalowym suwakiem, spróbuj lekko ścisnąć jego boki. Wykorzystaj kombinerki lub płaskie obcęgi. Po pierwszej próbie sprawdź, jak pracuje zamek. Gdy brak efektów, ponownie ściśnij suwak, lecz tym razem użyj nieco większej siły. Jak naprawić zamek błyskawiczny w kurtce? Zakup nowy suwak. Znajdziesz go niemal w każdej pasmanterii. Upewnij się jednak, że dany model będzie pasować do zamka kurtki. Nowy suwak powinien bez trudu wpasować się w ząbki uszkodzonego zamka.

Jak naprawić zamek w spodniach?

Uszkodzony suwak w jeansach nie musi oznaczać końca ich przydatności. Wystarczy kilka chwil i odrobina cierpliwości, by dokonać naprawy. Zacznij od niewielkiego nacięcia po jednej stronie zamka, przy jego końcu. Jak naprawić suwak, który wypadł? Po wykonaniu nacięcia, wsuń suwak na właściwe miejsce. Przy użyciu igły oraz nici o zbliżonym kolorze do spodni starannie zszyj zamek. Mimo że nie będzie można otwierać go do samego końca, zamek znów jest sprawny, a spodnie można bez obaw założyć zamiast spisywać je na straty. Jak naprawić suwak w spodniach, który nieustannie się rozpina? Tymczasowym rozwiązaniem będzie prosty trik z użyciem cienkiej gumki do włosów. Należy przełożyć ją przez zamek wykonując pętelkę, a następnie zawinąć wokół guzika spodni. Gumka pozostanie niewidoczna, a zamek nie będzie się rozpinać.

Jak naprawić zamek, który się rozchodzi?

W przypadku plastikowych zamków, naprawa jest dużo trudniejsza. Zamiast pozbyć się awarii, możesz doprowadzić do kolejnego uszkodzenia. Często jedynym wyjściem jest wszycie nowego zamka. Metalowe suwaki z reguły można bez trudu zreperować. Co zrobić, gdy zamek się rozchodzi? Jeśli ściśnięcie suwaka nie pomogło, pozostaje zastosowanie igły i nici. Zacznij od ściągnięcia kombinerkami zabezpieczającej zamek końcówki. Następnie przesuń zamek na dół, lecz nie ściągaj suwaka. Po odpowiednim ułożeniu struktury zębów obszyj koniec zamka w miejscu, gdzie wcześniej znajdowała się metalowa blokada. Co zrobić, żeby zamek nie rozchodził się ponownie? Jeśli problem znów się pojawi, trzeba usunąć założone szwy i powtórzyć wszystkie kroki.

Jak naprawić zamek w plecaku?

Zbyt dużo rzeczy w plecaku lub torebce to częsta przyczyna kłopotów z zamkiem. Szarpanie suwaka może skończyć się uszkodzeniem ząbków. To poważna awaria, jednak możesz zastosować krótkotrwałe rozwiązanie w postaci mocnego kleju. Jak naprawić zamek w torebce? Jeśli wciąż jesteś w posiadaniu ząbka, przyklej go. Pamiętaj jednak, że może on w każdej chwili odpaść. Przygotuj się więc do wymiany suwaka u profesjonalisty.

Wiesz już, jak zreperować suwak. Jeśli jednak Twoje starania nie przyniosły oczekiwanego skutku, udaj się po pomoc do krawca lub odwiedź sklep, by zastąpić uszkodzone części garderoby nowymi. Aby kupić nowe ubrania nie musisz wychodzić z domu. W sklepie internetowym Cellbes znajdziesz wszystko, czego szukasz w szerokim wyborze rozmiarów i kolorów.