Obsługa Klienta

pon.-pt. 8-20, sob. i niedz. 9-17
61-679 22 26

serwis@cellbes.pl

Serwis Klienta czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 oraz soboty i niedziele w godz. 9-17. Odpowiemy na pytania dotyczące Twoich zamówień, opłat, doręczenia przesyłek, rachunków, zwrotów, reklamacji i wiele innych.

Przejdź do strony Serwisu Klienta

Jak usunąć plamy ze smaru?

Plamy ze smaru nie zawsze dotyczą tylko odzieży roboczej. Jeśli Twoje ubrania zostały nim pobrudzone, nie panikuj. Możesz w szybki sposób je wywabić, stosując sprawdzone, domowe sposoby. Jak usunąć plamy ze smaru? Silny odplamiacz to nie zawsze dobry pomysł. Skorzystaj z naszych porad, by uniknąć zakupu drogich preparatów chemicznych i skutecznie pozbyć się uciążliwego zabrudzenia.

Plama ze smaru – jak usunąć ją z odzieży?

Najbardziej popularnym sposobem na plamy ze smaru jest zastosowanie tłuszczu, np. masła, smalcu czy oleju. Te produkty szybko rozpuszczą smar, przywracając ubraniu czystość. Jak usunąć plamy ze smaru? Wystarczy posmarować plamę tłuszczem i poczekać. Po upływie godziny należy użyć tępego narzędzia, by zeskrobać z tkaniny nałożone wcześniej masło. Następny krok to przepranie ubrania w wodzie z dodatkiem soli, amoniaku i wody utlenionej. Na 1 l wody zastosuj łyżeczkę amoniaku. Czym usunąć plamy ze smaru poza tłuszczem? Możesz wykorzystać pastę do rąk BHP. Co prawda, ten produkt nie jest tak łatwo dostępny w domach, jak masło, lecz przynosi oczekiwany skutek szybko i bez wysiłku. Jedyne, co trzeba zrobić, to posmarować plamę, pozostawiając na niej grubą wartswę preparatu. Co pewien czas lekko pocieraj plamę dłońmi, a po upływie kilku godzin wypierz ubranie. Po plamie prawdopodobnie nie będzie już śladu.

Kobieta w ciemnoniebieskich jeansach i czarnych butach

Czym sprać smar z ubrania?

Wybierając skuteczny środek na plamy ze smaru, weź pod uwagę rodzaj tkaniny. Jeśli jest to gruby, mocny materiał, sięgnij po benzynę ekstrakcyjną. Zanim jednak ją zastosujesz, sprawdź, czy nie zniszczy ubrania, aplikując ją na niewidoczny fragment odzieży. Jeśli nie dojdzie do odbarwienia materiału, przystąp do dzieła. Jak sprać smar z ubrań benzyną ekstrakcyjną? Zacznij od podłożenia pod plamę ręcznika papierowego lub ligniny. Kolejny krok to nasączenie gazika benzyną i pocieranie nim tkaniny w zaplamionym miejscu. Gdy kilkakrotnie wymieniane ręcznik lub lignina pod plamą będą już czyste, czas wyprać ubranie, stosując nie tylko proszek do prania, ale też płyn do mycia naczyń. Czym można sprać smar z ubrania uszytego z delikatnej tkaniny? Zrezygnuj z benzyny. Może okazać się zbyt silnym środkiem dla cienkiego, podatnego na odbarwienia materiału. Zastąp ją szarym mydłem. Pocieraj nim plamę i pozostaw na chwilę na tkaninie. Następnie spłucz mydło i wypierz ubranie w standardowy sposób.

Jak usunąć smar z jeansów?

Żeby pozbyć się uciążliwych plam często wystarczy odrobina płynu do mycia naczyń. Należy pokryć nim zabrudzenie, odczekać 20 min, a następnie wyprać ubranie. Czym sprać smar ze spodni poza wymienionymi wyżej środkami? Warto zastosować roztwór boraksu, ale w przypadku grubych tkanin może on okazać się nieskuteczny. Mimo że domowe sposoby pozwalają na pozbycie się wielu plam, nie zawsze przynoszą spodziewany efekt. Gdy wszystko zawiedzie, można wypróbować jeden z dostępnych w drogeriach preparatów. Jak sprać smar z jeansów, gdy zdążył już zaschnąć? Usunięcie starej plamy to duże wyzwanie. Im szybciej rozprawisz się z zabrudzeniem, tym lepszy efekt masz szansę osiągnąć. Usunięcie zaschniętych plam przy zastosowaniu wyżej wymienionych sposobów jest niezwykle trudne, lecz wciąż możliwe. Warto je wypróbować, zanim spisze się poplamioną odzież na straty.

Kobieta w białej kurtce i czarnych spodniach

Czym sprać smar z kurtki?

Nieumiejętne próby usunięcia plam ze smaru mogą skończyć się ich utrwaleniem. Zanim więc zastosujesz boraks, szare mydło, płyn do mycia naczyń, benzynę czy pastę do rąk, nie poddawaj zabrudzonej odzieży działaniu wysokiej temperatury. Unikaj prasowania, by nie uczynić wywabiania plam jeszcze trudniejszym. Jak sprać smar z kurtki, gdy wszystko zawodzi? Mało popularną, lecz skuteczną metodą jest zastosowanie wrzątku z płynem do naczyń oraz proszkiem do prania. W tym przypadku plama pod wpływem wysokiej temperatury nie tylko nie ulegnie utrwaleniu, ale też szybko zniknie. Czy wiesz już, jak usunąć plamy ze smaru z kurtki? Wypróbuj jeden z naszych sposobów i podaruj zabrudzonym ubraniom drugie życie, a silne środki chemiczne lub profesjonalne czyszczenie potraktuj jako ostateczność.