Obsługa Klienta

pon.-pt. 8-20, sob. i niedz. 9-17
61-679 22 26

serwis@cellbes.pl

Serwis Klienta czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 oraz soboty i niedziele w godz. 9-17. Odpowiemy na pytania dotyczące Twoich zamówień, opłat, doręczenia przesyłek, rachunków, zwrotów, reklamacji i wiele innych.

Przejdź do strony Serwisu Klienta

Jak usunąć utrwalone plamy z krwi?

Skaleczenie może przynieść nie tylko ból, ale też stać się przyczyną trudnej do usunięcia plamy na bluzce, spodniach czy sukience. Zabrudzeń z krwi niełatwo się pozbyć, zwłaszcza jeśli nie są świeże. Dzięki domowym sposobom jest to jednak możliwe. Jak usunąć stare plamy z krwi? Co zastosować, by przywrócić ubraniom nieskazitelny wygląd? Wiele zależy od rodzaju materiału i koloru tkaniny. Zamiast jednak sięgać po nowoczesny odplamiacz, użyj tego, co masz w domu. Takie rozwiązanie będzie bezpieczniejsze dla zabrudzonej odzieży oraz znacznie tańsze.

Jak usunąć utrwalone plamy z krwi? Zacznij od moczenia!

Uśmiechnięte kobiety w bluzkach bez plam

O ile usunięcie świeżej plamy krwi nie stanowi większego problemu, o tyle stare plamy wymagają zwykle specjalnych zabiegów. Z pomocą soli kuchennej oraz wody można jednak skutecznie je wywabić. Jak usunąć zaschniętą plamę z krwi? Wystarczą 3 łyżki soli na 1 l wody, by przygotować roztwór do zamoczenia zabrudzonej odzieży. Jeśli plama dotyczy uszytej z delikatnej tkaniny bluzki, ogranicz ilość soli w roztworze do 1,5 łyżki. Po upływie kilkunastu minut od zamoczenia ubrania, należy je wypłukać, a następnie wyprać ręcznie lub w pralce. Jak wywabić stare plamy z krwi przy pomocy 10 % wody utlenionej? Pokryj je kilkoma kroplami wody, odczekaj kilka chwil, lekko potrzyj zabrudzoną tkaninę i zmyj zimną wodą. Inny sposób to przygotowanie roztworu z dodatkiem wody utlenionej. Do litra wody dodaj wówczas 200 ml wody utlenionej i zapierz ubranie. Możesz też użyć nasączonego wodą utlenioną wacika, by pocierać plamę tak długo, aż zniknie. Gdy uda się jej pozbyć, wypierz odzież.

Jak pozbyć skię krwi z ubrania przy użyciu aspiryny, kredy lub amoniaku?

Jeśli zabrudzeniu uległa wyjątkowo delikatna tkanina, którą łatwo zniszczyć podczas prania, zastosuj aspirynę. Rozpuść lek w niewielkiej ilości wody. Powstałym roztworem pocieraj delikatnie plamę. Następnie pozostaw zabrudzoną część garderoby do wyschnięcia. Gdy będzie już sucha, zdrap nadmiar preparatu i sprawdź, czy plama zniknęła. Jak usunąć zaschniętą krew z ubrania amoniakiem? Zacznij od przygotowania roztworu z 2 łyżeczek amoniaku i litra wody. Zamocz w nim ubranie i pozostaw na kilka chwil. Aby zapewnić sobie lepszy efekt, możesz pocierać zamoczoną tkaninę w miejscu zabrudzenia. Gdy skończysz, wypłucz materiał, używając zimnej wody. Jak sprać zaschniętą krew z wełnianych ubrań? Pomóc może kreda. Należy pokruszyć ją i połączyć z wodą w taki sposób, by uzyskać gęstą masę. Pokryj nią plamę i pozostaw na ok. 2 godziny. Po upływie tego czasu, oczyść tkaninę, posługując się szczotką.

Jak usunąć plamy z krwi na dżinsach?

Jeśli plama powstała na dżinsowych spodniach, spróbuj zastosować sok z cytryny. Ma on działanie wybielające, jednak nie tak silne, jak dostępne w sklepach środki chemiczne. Sięgaj po nie w ostateczności, gdy wszystkie inne sposoby zawiodą. Wybielacze mogą bowiem zniszczyć strukturę materiału. Jak sprać krew z dżinsów? Po wyciśnięciu soku z cytryny wcieraj go w plamę. Następnie wypłucz spodnie i wypierz zgodnie ze wskazaniami na metce. Możesz też wykorzystać krochmal. Nałóż na zabrudzenie roztwór krochmalu oraz zimnej wody i poczekaj, aż wyschnie. Kolejny krok to usunięcie krochmalu i płukanie spodni. Jeśli plama wciąż jest widoczna, powtarzaj ten proces do skutku. Czym sprać krew z dżinsów, gdy powyższe metody zawiodą? Wypróbuj płyn do mycia naczyń, który nie niszczy materiału i często przynosi doskonały rezultat. Możesz też zastosować spray do dywanów, jednak im dłużej plama znajduje się na spodniach, tym mniejsza jest jego skuteczność.

Jak sprać krew ze spodni boraksem, alkoholem i sodą oczyszczoną?

Gdy plama z krwi znajduje się na delikatnej tkaninie, warto zastosować boraks 10 %. Należy go połączyć z odrobiną amoniaku i przepłukać zabrudzoną część garderoby powstałym roztworem. Następnie wypierz ubranie w zimnej wodzie z dodatkiem mydła. Jak zmyć krew ze spodni czystym alkoholem? Pokryj nim plamę, odczekaj 1 godzinę i przetrzyj zabrudzenie zmoczoną szmatką z octem oraz polopiryną. Wysusz ubranie i sprawdź efekt. Możesz też wypróbować sodę oczyszczoną. Jeśli namoczysz spodnie w wodnym roztworze z jej dodatkiem, po czym wypierzesz je, być może uda Ci się pozbyć problemu.

Sposobów na to, jak usunąć utrwalone plamy z krwi jest wiele. Wybierz najlepszą metodę dla siebie i zastosuj ją na zabrudzonej odzieży. Posługując się dostępnymi w domu środkami, nie ryzykujesz zniszczeniem tkaniny. Ponadto, często okazują się one skuteczniejsze, niż preparaty chemiczne ze sklepów. Skoro wiesz już, czym sprać zaschniętą krew nie czekaj dłużej i szybko pozbądź się plam. Powodzenia!