Obsługa Klienta

pon.-pt. 8-20, sob. i niedz. 9-17
61-679 22 26

serwis@cellbes.pl

Serwis Klienta czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 oraz soboty i niedziele w godz. 9-17. Odpowiemy na pytania dotyczące Twoich zamówień, opłat, doręczenia przesyłek, rachunków, zwrotów, reklamacji i wiele innych.

Przejdź do strony Serwisu Klienta

Jak usunąć plamę z tłuszczu?

Plama z oleju lub majonezu nie musi oznaczać kłopotów. Zamiast stosować silne środki odplamiające, wypróbuj domowe sposoby na tłuste plamy. Jak usunąć plamę z tłuszczu? Poniżej przedstawiamy niezawodne metody, które nie wymagają dużo czasu ani środków. Aby pozbyć się zabrudzenia, wystarczy to, co dostępne jest w każdym domu.

Jak usunąć tłustą plamę?

Z usuwaniem tłustej plamy nie warto czekać. Im szybciej zajmiesz się jej wywabianiem, tym lepszy będzie efekt. Mimo że tłuste plamy powszechnie uważane są za wyjątkowo uciążliwe, ich usunięcie wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Jak usunąć tłuste plamy? Doskonale poradzi sobie z nimi płyn do prania, zastosowany bezpośrednio na zabrudzenie. Po jego aplikacji należy delikatnie potrzeć tkaninę, by środek dostał się pomiędzy włókna materiału. Następnie włóż ubranie do pralki i wypierz je zgodnie ze wskazaniami, umieszczonymi na metce. Zanim dowiesz się, czym usunąć plamy z tłuszczu poza płynem do prania pamiętaj, żeby każdy stosowany środek wcześniej przetestować na ubraniu w mało widocznym miejscu. Dzięki temu zyskasz pewność, że nie zniszczysz zabrudzonej odzieży, próbując wywabić plamę.

Jak usunąć plamy tłuszczu z ubrań przy użyciu benzyny?

Benzyna pozwala pozbyć się tłustych plam szybko i bez problemów. Zacznij od podłożenia pod zabrudzone miejsce papierowego ręcznika lub kawałka ligniny. Następnie nasącz benzyną wacik, przyłóż go do plamy i lekko pocieraj. Gdy skończysz, wypłucz ubranie w ciepłej wodzie i sprawdź, czy plama zniknęła. Jak sprać tłuszcz z ubrania, jeśli nie masz benzyny? W Twojej kuchni na pewno nie brakuje soli. Jeśli połączysz ją z alkoholem w proporcji 1:4 powstanie roztwór, będący antidotum na tłuste plamy. Zamocz w nim czystą szmatkę i potrzyj nią zabrudzenie, a następnie wypłucz poplamioną odzież w ciepłej wodzie. Czym zmyć tłuszcz z ubrania, gdy powyższe sposoby zawiodą? Jeśli zabrudzeniu uległa bawełniana odzież, sięgnij po pastę do zębów. Nałóż ją na szczoteczkę i potrzyj tkaninę. Po wypraniu plama powinna zniknąć bez śladu.

Kobieta w eleganckich beżowych spodniach i szpilkach

Jak usunąć tłustą plamę ze spodni?

Aby usunąć plamę z ulubionych jeansów można wykorzystać płyn do mycia naczyń. Mimo że jego zastosowanie jest nieco inne, doskonale radzi sobie z tłuszczem na ubraniach. Jak sprać tłustą plamę ze spodni? Zastosuj płyn do mycia naczyń bezpośrednio na nią i lekko potrzyj. Po 5 minutach wypłucz ubranie, a następnie wypierz je. Jeśli plama w dalszym ciągu pozostaje widoczna, cały proces warto powtórzyć. Być może za drugim razem zabrudzenie zniknie. Jak usunąć plamę z tłuszczu na spodniach w inny sposób? Możesz użyć szarego mydła. Zwilż wówczas plamę, potrzyj ją mydłem, a po kwadransie wypierz.

Jak usunąć tłustą plamę z bluzki?

Jeśli masz do czynienia ze świeżą plamą, zacznij od zebrania z niej tłuszczu przy użyciu chłonnej szmatki lub ręcznika papierowego. Kolejny krok to posypanie zabrudzenia substancją absorbującą np. mąką ziemniaczaną, proszkiem do pieczenia lub talkiem. Jak sprać tłuszcz z bluzki? Odczekaj chwilę, a następnie sięgnij po szczotkę ze sztywnym włosiem. Potrzyj nią plamę. Aby przywrócić ubraniu idealny wygląd nasącz wacik spirytusem i przyłóż do zabrudzonego wcześniej miejsca. A jeśli są to stare, tłusteplamy? Jak usunąć je z bluzki? Użyj gliceryny. Posmaruj nią plamę, a po 5 minutach zamocz ubranie w gorącej wodzie i zapierz mydłem. Teraz już możesz zastosować opisany powyżej sposób z substancją absorbującą. Z pewnością okaże się skuteczny.

Uśmiechnięta kobieta we wzorzystej bluzce

Jak usunąć tłustą plamę z bawełny?

Jeśli zabrudzeniu uległo uszyte z bawełny ubranie, możesz wykorzystać pastę do zębów, mąkę ziemniaczaną lub benzynę, bez obaw o zniszczenie poplamionej odzieży. Skutecznym środkiem na tłuste plamy jest także ocet. Jak wywabić plamę z tłuszczu przy jego użyciu? Należy zmieszać ocet z wodą w proporcjach 1:1. Zamocz szmatkę w przygotowanym roztworze i potrzyj nią zabrudzoną część garderoby. To powinno pomóc. Do usuwania tłustych plam wykorzystuje się także rozpuszczalnik, terpentynę, sproszkowaną kredę lub colę. Jeśli więc zauważysz tłuszcz na odzieży, nie przejmuj się. Sposobów na jego usunięcie jest mnóstwo.