Obsługa Klienta

pon.-pt. 8-20, sob. i niedz. 9-17
61-679 22 26

serwis@cellbes.pl

Serwis Klienta czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 oraz soboty i niedziele w godz. 9-17. Odpowiemy na pytania dotyczące Twoich zamówień, opłat, doręczenia przesyłek, rachunków, zwrotów, reklamacji i wiele innych.

Przejdź do strony Serwisu Klienta

Jak wszyć zamek błyskawiczny?

Zamek błyskawiczny zapewnia odpowiednie dopasowanie ubraniom, umożliwiając jednocześnie ich szybkie zakładanie i ściąganie. Niestety, jego wszycie często sprawia problem osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z krawiectwem. Jak wszyć zamek tak, by jego listwa pozostała niewidoczna, a materiał przy nim nie marszczył się? Oto prosta instrukcja dla niewtajemniczonych. Dzięki naszym wskazówkom wszycie zamka przestanie być dla Ciebie wyzwaniem. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej.

Jak wszyć zamek? Od czego zacząć?

Kobiety w spodniach z zamkiem błyskawicznym

Praktyka czyni mistrza. Zanim więc przystąpisz do wszywania zamka w uszytą wcześniej bluzkę czy spódnicę, poćwicz na niepotrzebnych już skrawkach materiału. Unikniesz w ten sposób sporo nerwów i licznych poprawek. Jak wszyć kryty zamek? Zacznij od przygotowania tkaniny. Zszyj ją do wysokości nacinka, czyli zakończenia zamka. Materiał należy też podkleić w miejscu wszycia zamka 2-centymetrową taśmą fizelinową. Dzięki temu można uniknąć nieestetycznego falowania przy zamku. Jeśli masz do czynienia z grubą tkaniną, możesz zrezygnować z podklejania. W przypadku cienkich, elastycznych materiałów stanowi ono jednak koniecznosć. Zanim dowiesz się, jak wszyć zamek, zabezpiecz przed pruciem brzegi tkaniny. Zrób to, wykorzystując owerlok lub zygzak. Zadbaj o to, by zamek był co najmniej o 2 cm dłuższy względem nacinka, który wcześniej trzeba będzie przenieść z wykroju na tkaninę. Gotowe? Czas przystąpić do dzieła!

Jak wszyć zamek kryty?

Mimo że w sklepach dostępne są zamki różnego rodzaju, największą popularnością nieodmiennie cieszą się zamki kryte. Ich listwa pozostaje niewidoczna, a sam zamek nie przyciąga uwagi, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na model w odcieniu zbliżonym do tkaniny. Jak wszyć kryty zamek? Na materiale zaznacz linie wszycia, początku i końca zamka. Kolejny krok to rozpięcie zamka i przypięcie go szpilkami do prawej strony materiału. Następnie, posługując się standardową stopką, przyszyj nacinkę zamka do nacinki zapasu. W ten sposób zapobiegniesz przesuwaniu się zamka podczas jego wszywania. Jak wszyć zamek kryty? Przede wszystkim powoli. Podobnie jak w innych przypadkach, także i w tym pośpiech jest złym doradcą, a także najczęstszą przyczyną poprawek. Potrzebna Ci będzie specjalna stopka do wszywania. Należy ustawić ją tak, by igła znalazła się w rowku między spiralą, a taśmą. Podczas szycia uważaj, by nie trafić w spiralę. Może się to skończyć uszkodzeniem zamka, a w najlepszym przypadku koniecznością prucia.

Jak wszyć zamek do spódnicy?

Podobnie jak w przypadku innych częśći garderoby, należy szyć w rowku w taki sposób, by szew widoczny był wyłącznie po podważeniu spirali zamka. Zwróć uwagę na taśmę. Jeśli będzie rolować się pod stopką, trzeba będzie zacząć od początku. Jak wszyć zamek kryty do spódnicy? Aby ułatwić sobie zadanie, można wykorzystać żelazko. Po rozsunięciu i przeprasowaniu zamka na każdej stronie, jego ząbki delikatnie się położą. Gdy odległość od dolnego szwu będzie wynosić 0,5 cm, czas zakończyć szycie i zająć się drugą stroną zamka. Wiesz już, jak wszyć zamek do spódnicy. Teraz wystarczy tylko zaciągnąć suwak i przełożyć języczek przez otwór, znajdujący się między szwem dolnym a przyszytym zamkiem. Następnie warto zaprasować spódnicę, by nadać jej estetyczny wygląd. Pozostało Ci jeszcze zszycie wynoszącej 0,5 cm szczeliny. Możesz to zrobić przy użyciu maszyny lub ręcznie.

Jak wszyć zamek kryty do sukienki?

Dzięki naszej instrukcji możesz wszyć zamek nie tylko do spódnicy, ale też do sukienki czy bluzki. Duże znaczenie ma jednak rodzaj materiału. Wszycie zamka do uszytej z cienkiej lub elastycznej tkaniny sukienki stanowi pewne wyzwanie. Jak wszyć zamek do sukienki? Zastosuj fizelinę lub lekko wdaj materiał w taśmę. W ten sposób unikniesz nieestetycznego falowania tkaniny, a jednocześnie sprawisz, że zamek stanie się jeszcze mniej widoczny. Ważne, by tworzony szew znajdował się blisko sprężynek suwaka. W trakcie szycia należy je odginać, by zapewnić sobie większą precyzję.

Jak wszyć zamek ozdobny do sukienki?

Zamek nie musi być wyłącznie praktyczny. Widoczny, metalowy suwak w sukience to przyciągający uwagę detal i modny akcent. Jego wszycie wymaga jednak niemałej wprawy. Aby uniknąć łamania igieł na metalowych ząbkach, lepiej poćwiczyć na miękkich zamkach krytych. Po nabraniu praktyki wszycie metalowego zamka ozdobnego przestanie być problemem.

Jeśli jednak marzysz o spódnicy lub sukience z ozdobnym zamkiem, nie musisz czekać. Możesz ją znaleźć w ofercie sklepu Cellbes w atrakcyjnych kolorach, szerokim wyborze rozmiarów i modnych krojach.