Filtr

0

Pielęgnacja odzieży

Pielęgnacja odzieży

Dbaj o swoją odzież, tak aby posłużyła Ci możliwie najdłużej. Zebraliśmy tutaj wskazówki, jak wydłużyć okres użytkowania odzieży i jednocześnie zmniejszyć wpływ na klimat. Nie zawsze trzeba robić duże rzeczy. Pranie odzieży w niższej temperaturze i naprawianie jej zamiast wyrzucać to drobne, ale mimo wszystko ważne działania.


Porady dotyczące prania


Nie pierz bez potrzeby

Zbyt częste pranie wpływa negatywnie na stan portfela i środowiska, a także odzieży. Często zamiast prać, wystarczy odzież wywietrzyć i wyszczotkować. W przypadku zaplamienia lepiej użyć punktowego wywabiacza plam, zamiast prać całe ubranie. Powąchaj odzież i zdecyduj, czy rzeczywiście trzeba ją wyprać.

Pierz w niższej temperaturze

Mocno zabrudzona odzież, bielizna, prześcieradła i podobne tekstylia wymagają prania w najwyższej dozwolonej temperaturze. Jeśli ubranie nie jest mocno brudne, lepiej wyprać je w niższej temperaturze, aby chronić odzież i środowisko. Na metkach naszej odzieży podano najwyższą dopuszczalną temperaturę prania.

Nie nadużywaj środków do prania

Zbyt duża ilość środka do prania nie poprawia efektu końcowego, wręcz przeciwnie, może się zdarzyć, że środek się nie wypłucze i spowoduje podrażnienie skóry.

Zrezygnuj z płynu do płukania

Płyn do płukania jest często używany z przyzwyczajenia, ale jego głównym celem jest zmiękczenie odzieży, zapewnienie jej zapachu oraz nadanie właściwości antystatycznych. Niestety w przypadku niektórych tekstyliów takie działanie przyniesie więcej szkody niż pożytku. Płyn do płukania może m.in. zatkać pory w odzieży termicznej, co pogarsza jej właściwości oddychające, albo spowodować, że ręcznik będzie słabiej pochłaniał wilgoć. Płyn do płukania zawiera szereg substancji chemicznych, które stanowią obciążenie dla środowiska, dlatego następnym razem zanim nalejesz płynu, zastanów się, czy na pewno musisz.

Pozostaw odzież, aby wyschła na powietrzu

Suszenie w suszarce bębnowej i szafie suszarniczej nie tylko zużywa mnóstwo energii, ale również mocno niszczy odzież. Jeśli jest taka możliwość, pozostaw odzież, aby wyschła na powietrzu.

Przed praniem zapnij rzepy i zamki błyskawiczne

Często można uniknąć niepotrzebnego uszkodzenia odzieży, zapinając przed praniem rzepy i zamki błyskawiczne.

Pierz delikatną odzież w woreczku

Delikatną odzież, np. rajstopy nylonowe, biustonosze czy delikatną koronkę, należy prać w specjalnym woreczku. Wydłużając żywotność odzieży, nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale również chronisz środowisko.

Zadbaj o swój strój kąpielowy

Na etapie produkcji wszystkie stroje kąpielowe Cellbes są testowane pod kątem wytrzymałości na kontakt z wodą chlorowaną, morską oraz światłem słonecznym. Mimo wszystko stroje kąpielowe niszczą się od chloru w wodzie i niektórych kremów do opalania. Aby zapewnić strojom kąpielowym dłuższe życie, sugerujemy, aby zawsze po użyciu płukać je w zimnej wodzie i powiesić do wyschnięcia w cieniu.

Sposób prania

Poniżej znajdują się objaśnienia symboli znajdujących się na metkach wewnątrz naszej odzieży.

Bezpieczna dostawa.
Bezpieczna płatność.
60-dniowy okres zwrotu.

Kupuj Modę & odzież online na cellbes.pl

Bezpieczne zakupy

Bądź na bieżąco

Zaprenumeruj nasz newsletter, aby być na bieżąco z nowościami, otrzymywać oferty i aktualne informacje.

Obserwuj nas

  • Dostarczamy jedynie na terenie Polski.
  • Koszt dostawy 12,50 zł, darmowa dostawa przy zakupie powyżej 200 zł.
  • 60-dniowy okres zwrotu.