Obsługa Klienta

pon.-pt. 8-20, sob. i niedz. 9-17
61-679 22 26

serwis@cellbes.pl

Serwis Klienta czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 oraz soboty i niedziele w godz. 9-17. Odpowiemy na pytania dotyczące Twoich zamówień, opłat, doręczenia przesyłek, rachunków, zwrotów, reklamacji i wiele innych.

Przejdź do strony Serwisu Klienta

63 lata w branży

Historia firmy Cellbes to historia pracy, pracy i jeszcze raz pracy. Bengt Hultgren urodził się na początku lat 30. XX wieku i najpierw ukończył siedmioletnią szkołę ludową. W 1954 roku zlikwidowano przepisy o cenach brutto i wielu poszukiwaczy szczęścia, zwłaszcza w okolicach Borås, założyło przedsiębiorstwa wysyłkowe. Niewiele z nich przetrwało do dziś, m.in. firma obecnie znana jako Cellbes AB, która właśnie wtedy powstała. Kiedy Bengt ożenił się z Gunvor, w prezencie ślubnym otrzymali tysiąc koron. Chcieli stworzyć coś trwałego i zdecydowali się na prowadzenie w wolnym czasie małego przedsiębiorstwa wysyłkowego. Handlowali wówczas tylko jednym artykułem: japońską tkaniną na prześcieradła. Była wąska, kurczyła się w praniu, ale była niezniszczalna. Sprzedawała się dobrze i w ten sposób zapoczątkowali jedno z wiodących w Szwecji przedsiębiorstw wysyłkowych. Ich reklamy obecne były zarówno w prasie codziennej, jak i tygodnikach, ale dopiero w 1964 roku odważyli się rozesłać klientom swój pierwszy własny katalog, początkowo biało-czarny. Obecnie katalogi stanowią ważny element strategii marketingowej Cellbes.

Ekspansja

Małżeństwo Hultgren mogło poszczycić się dalszym wzrostem, na początku nowego tysiąclecia w ofercie mieli już 15 tysięcy produktów i obsługiwali około 5000 zamówień dziennie. Wysyłali towary do klientów zarówno w Szwecji, jak i innych krajach skandynawskich, a także na Wyspy Owcze i Grenlandię. Kolejne lata przyniosły dalszy wzrost, tym razem w kierunku wschodnim – firma weszła na rynek estoński.

Nowy właściciel

Po pół wieku działalności rodzina Hultgren zdecydowała się sprzedać dzieło swego życia. Zarówno Bengt, jak i Gunvor osiągnęli wiek emerytalny i od wielu lat zamierzali przestać pracować więcej niż czterdzieści godzin w tygodniu. Firma wysyłkowa Haléns Postorder AB kupiła Cellbes wiosną 2004 roku. W 2007 roku firmy Cellbes i Halens zostały nabyte przez Consortio Invest AB i stały się częścią Consortio Fashion Group. Obecnie firma Cellbes działa na dziewięciu rynkach w Europie. Siłą Cellbes jest własny asortyment bogaty w kolory i wzory w nietypowo szerokiej rozmiarówce: 34–64. Cellbes była mianowana w 2012 roku do nagrody Superprzedsiębiorstwa Roku przez przedsiębiorstwo PAR i magazyn Veckans Affärer. Przedsiębiorstwo wysyłkowe uzupełniono o usługi sprzedaży online, a niedawno znalazło się wśród 10 najlepszych sklepów internetowych na świecie. Cellbes zawsze wychodziło naprzeciw klientowi, który otrzymuje zamówione towary w swoim miejscu zamieszkania. Obecnie firma prowadzi akcję marketingową uwzględniającą podróże po całym kraju w celu poznania klientów, a następnie reklamując się w tygodnikach – w ten sposób historia zatoczyła koło.

>>>
1964
>>>
1975
>>>
1981