Obsługa Klienta

pon.-pt. 8-20, sob. i niedz. 9-17
61-679 22 26

serwis@cellbes.pl

Serwis Klienta czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 oraz soboty i niedziele w godz. 9-17. Odpowiemy na pytania dotyczące Twoich zamówień, opłat, doręczenia przesyłek, rachunków, zwrotów, reklamacji i wiele innych.

Przejdź do strony Serwisu Klienta

Jak prać plisowaną spódnicę? Czego unikać, by nie zniszczyć plis?

Plisowana spódnica to hit kilku ostatnich sezonów. Można ją nosić niemal na każdą okazję, zapewniając sobie kobiecy i stylowy wygląd. Wystarczy tylko wiedzieć z czym łączyć plisowowaną spódnicę. Aby jednak zachowała swoją formę na długo, trzeba o nią właściwie dbać. Jak prać spódnicę plisowaną, by jej nie zniszczyć? Skorzystaj z naszych wskazówek, a z pewnością uda Ci się tego uniknąć.

Jak prać plisowaną spódnicę?

Zanim zabierzesz się do prania, sprawdź metkę spódnicy. Znajdziesz na niej zalecenia producenta dotyczące pielęgnacji ubrania. Metoda prania w dużym stopniu uzależniona jest od materiału, z jakiego powstała spódnica. Jak prać plisowane rzeczy z jedwabiu? Tę tkaninę łatwo zniszczyć. Zachowaj więc ostrożność. Jeśli mimo wszystko obawiasz się, że spódnica straci efektowny wygląd, oddaj ją w ręce profesjonalistów. Gdy skorzystasz z usług pralni chemicznej, zyskasz pewność, że nie dojdzie do uszkodzenia plis. Jak prać plisowane rzeczy w domu? Najbezpieczniejszym sposobem jest pranie ręczne w ciepłej, lecz nie gorącej wodzie. Pod wpływem wysokiej temperatury struktura plis mogłaby bowiem ulec zmianom, a tego chcemy uniknąć. Użyj łagodnego środka do prania, zwłaszcza jeśli spódnica została uszyta z delikatnego materiału.

Jak prać spódnicę plisowaną? Pranie ręczne

  1. Umieść spódnicę w przygotowanej wcześniej, wypełnionej ciepłą wodą z dodatkiem detergentu misce.
  2. Unikaj gwałtownego pocierania.
  3. Delikatnie zapieraj spódnicę, bez energicznego ugniatania czy wyciskania.
  4. Gdy skończysz, zrezygnuj z wyżymania tkaniny, by nie dopuścić do powstania zagnieceń.

Prasowanie plisowanej spódnicy pochłania dużo czasu i energii, a jeśli rozwiesisz ją tuż po praniu i pozwolisz jej ocieknąć, być może nie będzie potrzebne. Jak prać plisowaną spódnicę i ją suszyć? Gdy usuniesz z niej zabrudzenia i pozbędziesz się nadmiaru wody, powieś ją na wieszaku. Nie staraj się przyspieszyć procesu suszenia umieszczając spódnicę w pobliżu kaloryfera. To nie najlepszy pomysł. Zanim rozwiesisz spódnicę, strzepnij ją. Dzięki temu nie powstaną zagniecenia, których usuwanie jest trudne i czasochłonne.

Jak prać plisowane rzeczy w pralce?

Gdy producent dopuszcza możliwość prania spódnicy lub sukienki w pralce, ustaw delikatny tryb prania oraz temperaturę 30°C. Jeśli obroty podczas prania byłyby zbyt szybkie, plisy mogłyby ulec zniszczeniu. Jak prać spódnicę plisowaną w pralce? To nic trudnego. Gdy ustawisz odpowiedni program, umieść ją w bębnie. Aby ją dodatkowo zabezpieczyć, warto wcześniej włożyć ją do cienkiego woreczka stosowanego zwykle do prania delikatnej bielizny. Lekka, plisowana spódnica nie powinna być prana z ciężkimi ubraniami, uszytymi z grubych materiałów, np. jeansu czy sztruksu. Już prawie wiesz, jak prać plisowaną spódnicę. Aby nie tworzyły się na niej zagniecenia, zrezygnuj z wirowania i suszenia w suszarce bębnowej. Podobnie jak w przypadku prania ręcznego, pozwól spódnicy ocieknąć nad wanną i susz ją w stanie rozwieszonym.

Jak prać plisowaną sukienkę? Uciążliwe zabrudzenia

Jeśli na plisowanej spódnicy lub sukience widoczne są plamy, spróbuj usunąć je przy pomocy szarego mydła. Silnie zabrudzone ubrania możesz pozostawić w misce z wodą i detergentem na około 10 minut. Nie wydłużaj jednak tego czasu, by nie dopuścić do wyprostowania plis. Po upływie 10 minut wypierz sukienkę w opisany wyżej sposób. Jak prać plisowaną sukienkę z delikatnego materiału? Zrezygnuj z intensywnych środków piorących oraz wybielaczy. Nie stosuj ich nawet w przypadku uporczywych, trudnych do usunięcia plam. Mogą bowiem zniszczyć tkaninę i będziesz musiała pożegnać się z ulubioną sukienką.

Mimo czasochłonnej pielęgnacji, sukienki i spódnice plisowane cieszą się obecnie ogromną popularnością. Skoro wiesz już, jak prać plisowaną spódnicę, możesz poddać się aktualnym trendom i wyposażyć swoją szafę w odpowiedni dla Twojej figury model. Spódnicę lub sukienkę z modnymi plisami znajdziesz w sklepie internetowym Cellbes. Dzięki szerokiemu wyborowi rozmiarów, z pewnością uda Ci się uzyskać idealne dopasowanie, a bogactwo dostępnych wzorów pozwoli znaleźć wymarzony model dla siebie.