Obsługa Klienta

pon.-pt. 8-20, sob. i niedz. 9-17
61-679 22 26

serwis@cellbes.pl

Serwis Klienta czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 oraz soboty i niedziele w godz. 9-17. Odpowiemy na pytania dotyczące Twoich zamówień, opłat, doręczenia przesyłek, rachunków, zwrotów, reklamacji i wiele innych.

Przejdź do strony Serwisu Klienta

Jak suszyć kurtkę puchową?

Jeśli Twoja puchówka potrzebuje odświeżenia, nie zwlekaj i wypierz ją w pralce. Możesz także oddać ją do profesjonalnej pralni lub wyprać ręcznie. Aby jednak nie dopuścić do zbijania puchu, a co za tym idzie pogorszenia właściwości termoizolacyjnych kurtki, należy właściwie ją wysuszyć. Jak suszyć kurtkę puchową? Czy można powiesić ją na wieszaku? Dowiedz się, by uniknąć błędów i przedłużyć żywotność swojej puchówki.

Kurtka puchowa – jak prać i suszyć?

Wypełniona syntetycznym lub naturalnym puchem kurtka zapewnia skuteczną ochronę przed chłodem oraz modny wygląd. Jest popularna zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Co jednak zrobić, gdy ulegnie zabrudzeniu? Jak prać puchową kurtkę? Jeśli zdecydujesz się samodzielnie przywrócić czystość swojej puchówce, postaw na delikatność. Gdy korzystasz z pralki, ustaw łagodny cykl, z temperaturą 30-40°C oraz ilością obrotów 400-600. Wraz z kurtką umieść w pralce 2-3 piłeczki tenisowe, które zapobiegną zbijaniu się puchu. Jak prać puchową kurtkę ręcznie? Zamocz puchówkę w chłodnej wodzie i lekko ją uciskaj. Unikaj pocierania. Jeśli obawiasz się, że samodzielne pranie doprowadzi do zbicia puchu, skorzystaj z profesjonalnej pomocy i udaj się do pralni. Ile kosztuje pranie chemiczne kurtki puchowej? Ceny usługi wahają się w granicach 40-70 zł.

Jak suszyć kurtkę puchową?

Sposób suszenia kurtki puchowej jest równie ważny, jak delikatne pranie. Aby móc nosić swoją puchówkę przez kolejne zimowe sezony, ułóż ją po praniu na płaskiej powierzchni w przewiewnym miejscu. Możesz wykorzystać suszarkę. Zrezygnuj jednak z wieszania kurtki na wieszaku, by nie dopuścić do gromadzenia się puchu w jej dolnej części. Jak wysuszyć kurtkę puchową, by nie zniszczyć jej struktury? Co kilka godzin rozbijaj puch, oklepując kurtkę, szczypiąc ją i strzepując. Warto też odwracać puchówkę z prawej strony na lewą i odwrotnie. Pamiętaj, że długość procesu suszenia uzależniona jest od ilości puchu. W niektórych przypadkach wynosi nawet kilka dni. Wiesz już, co zrobić z kurtką puchową po praniu. Teraz dowiesz się, czego należy unikać, susząc puchówkę. Jeśli chcesz, by szybciej wyschła, nie susz jej na kaloryferze. Możesz użyć suszarki do włosów, lecz zadbaj o to, by zachować bezpieczną odległość.

Jak suszyć kurtkę puchową w suszarce?

Wiele osób zastanawia się, czy kurtkę puchową można suszyć w suszarce bębnowej. Odpowiedź brzmi TAK. Tym sposobem z pewnością wysuszymy kurtkę znacznie szybciej niż w przypadku stosowania tradycyjnej metody. Od czego zacząć? Wypraną puchówkę kilkakrotnie strzepnij, zasuń suwak i umieść w suszarce. Wybierz program do delikatnych tkanin i po raz kolejny użyj piłeczek tenisowych. Dzięki nim puch rozbije się szybciej, a kurtka odzyska swoją dawną formę. Jak suszyć kurtkę puchową w suszarce? Jak długo to trwa? Suszenie krótkiej kurtki zwykle nie trwa dłużej niż 30-40 minut, lecz w przypadku długiego, puchowego płaszcza czas ten może się wydłużyć nawet do 3 godzin.

Jeśli jeszcze nie masz stylowej i ciepłej puchówki, odwiedź sklep Cellbes, by znaleźć odpowiedni model dla siebie. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości kurtki i płaszcze, które zachowają estetyczny wygląd na długo.