Obsługa Klienta

pon.-pt. 8-20, sob. i niedz. 9-17
61-679 22 26

serwis@cellbes.pl

Serwis Klienta czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 oraz soboty i niedziele w godz. 9-17. Odpowiemy na pytania dotyczące Twoich zamówień, opłat, doręczenia przesyłek, rachunków, zwrotów, reklamacji i wiele innych.

Przejdź do strony Serwisu Klienta

Jak usunąć plamę z długopisu?

Pobrudzona długopisem bluzka czy spodnie to niemały problem. Istnieją jednak skuteczne sposoby na usunięcie uciążliwych plam. Jak sprać tusz z długopisu z ubrań? Nie potrzeba do tego silnych odplamiaczy. Wszystko, co może Ci się przydać znajdziesz w łazience lub kuchennej szafce. Poniżej zamieszczamy kilka praktycznych porad, które pomogą Ci poradzić sobie z tego typu zabrudzeniami. Do dzieła!

Czym wywabić plamę z długopisu?

Plamy z długopisu zdarzają się każdemu. Nie muszą jednak stanowić powodu do zmartwień, a już na pewno nie należy przez nie spisywać ubrań na straty. Jak sprać długopis? Wiele zależy od materiału, z jakiego uszyta jest zaplamiona odzież oraz od tego, czy plama jest świeża, czy zdążyła już zaschnąć. Do popularnych metod usuwania tuszu z ubrań należy moczenie ich w kwaśnym mleku. To dobry sposób zwłaszcza w przypadku świeżych plam. Po kilkunastu minutach moczenia, ubranie trzeba wyjąć i wyprać. Gdy wyciągniesz je z pralki, po tuszu nie powinno być śladu. Jak usunąć plamę z długopisu, gdy jest świeża? Zastosuj szare mydło. Natrzyj nim zabrudzenie i pozostaw na ok. 1 h. Po upływie tego czasu, zrób pranie. Kwaśne mleko i szare mydło to jednak nie jedyne sposoby.

Jak zmyć długopis ze spodni?

Kobiety w spodniach jeansowych bez plam z długopisu

Jeśli masz do czynienia ze starą plamą, wypróbuj sok z cytryny. Postępuj podobnie, jak w przypadku kwaśnego mleka. Zamocz spodnie w soku, pozostaw na kilkanaście minut, a następnie wrzuć do pralki. Jak usunąć plamę z długopisu ze spodni? Możesz wykorzystać również kwasek cytrynowy. To dobry sposób zwłaszcza na wełnianą lub jedwabną odzież. Posyp nim zabrudzenie, a po kilku minutach dokładnie wypłucz ubranie. To wciąż nie wszystko. Czym zmyć długopis ze spodni? Sięgnij po zestaw cytryny i soli. Wilgotną tkaninę posyp solą w miejscu plamy i przyłóż do niej połowę cytryny, delikatnie pocierając. Po upływie 15 minut, wypłucz swoje eleganckie spodnie i wypierz je tak, jak zwykle.

Jak sprać długopis z ubrania przy użyciu lakieru do włosów?

W przypadku świeżych plam, warto rozpocząć od nasączenia zabrudzonego miejsca wodą i usunięcia z tkaniny nadmiaru tuszu. Użyj w tym celu ręcznika papierowego lub bawełnianej szmatki. Aby zapobiec rozniesieniu plamy na większej powierzchni, nie pocieraj materiału szmatką, lecz delikatnie ją przyłóż. Jak zmyć długopis z ubrań? Gdy wyschną, umieść papierowy ręcznik pod plamą z tuszu i spryskaj ją obficie lakierem do włosów. Następnie przykryj suchym ręcznikiem z papieru i poczekaj. Tusz powinien wniknąć w ręcznik, a resztek plamy bez trudu pozbędziesz się podczas prania. Jak usunąć plamy z długopisu na ubraniu z bawełny lub lnu? Zastosuj gorącą glicerynę, ciepły, czysty alkohol lub ocet. Jeśli nie wiesz, czym zmyć tusz z długopisu z ubrania, możesz użyć też terpentyny lub roztworu kwasu szczawiowego.

Czym zmyć długopis z kurtki?

Może Ci w tym pomóc krem do golenia. Wystarczy nałożyć kosmetyk na plamę, odczekać kilka godzin i wyprać w ciepłej wodzie. Jak usunąć długopis z kurtki? Jeśli sprawcą zabrudzenia był żelowy długopis, zastosuj gumkę do mazania. Pocieraj nią plamę do czasu, aż uzyskasz zadowalający efekt.

Jak sprać długopis z koszuli?

Aby uratować zabrudzoną tuszem koszulę, sięgnij po wodę kolońską. Zacznij od zmoczenia plamy czystą wodą. Następnie nasącz szmatkę wodą kolońską i lekko pocieraj nią zabrudzenie. Efekt może przynieść również pasta do zębów. Jak zmyć długopis z koszulki przy jej użyciu? Wystarczy wetrzeć ją w plamę i pozostawić na niej na dobę. Po wypraniu ubrania, zabrudzenie powinno zniknąć.

Jak usunąć plamę z długopisu z dżinsów?

Niezależnie od wybranej metody, warto zachować ostrożność. Zanim zaczniesz usuwać plamę, sprawdź działanie substancji, którą masz zamiar zastosować na niewielkim fragmencie dżinsów, w niewidocznym miejscu. Dzięki temu zyskasz pewność, że podczas odplamiania nie zniszczysz ubrania i nie spowodujesz odbarwienia materiału.

Czym sprać długopis z bluzki?

W przypadku starych plam z tuszu na delikatnych tkaninach może się zdarzyć, że żaden z zamieszczonych powyżej sposobów nie okaże się skuteczny. Warto wówczas sięgnąć po dostępne w drogeriach odplamiacze. Wiesz już, jak usunąć długopis z bluzki. Pamiętaj, że w przypadku plam z tuszu liczy się czas. Im szybciej przystąpisz do usuwania zabrudzenia, tym lepszy efekt możesz osiągnąć. Powodzenia!