Obsługa Klienta

pon.-pt. 8-20, sob. i niedz. 9-17
61-679 22 26

serwis@cellbes.pl

Serwis Klienta czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 oraz soboty i niedziele w godz. 9-17. Odpowiemy na pytania dotyczące Twoich zamówień, opłat, doręczenia przesyłek, rachunków, zwrotów, reklamacji i wiele innych.

Przejdź do strony Serwisu Klienta

Jak zrobić pompon z futra? Modny DIY dodatek na zimę

Jeśli marzysz o czapce z futrzanym pomponem, możesz wykonać go sama. Wszystko, czego potrzebujesz to wolny czas oraz odrobina wysiłku. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak zrobić pompon z futerka i zyskać tym samym modny dodatek, w sam raz na chłodne dni.

Jak zrobić pompon z futra?

Czapka z futrzanym pomponem doskonale wpisuje się w aktualne trendy w modzie. Jeśli wykonasz ją samodzielnie, możesz trochę zaoszczędzić, a także przyjemnie spędzić czas - oczywiście pod warunkiem, że lubisz tego typu zajęcia. Jak zrobić futrzany pompon?

  • Zacznij od przygotowania futerka.
  • Wykorzystaj obszycie kaptura zniszczonej, zimowej kurtki lub nieużywany już futrzany kołnierz.
  • Odetnij fragment futerka i odpruj od niego podszewkę.
  • Będą Ci potrzebne nożyczki, mulina oraz miarka.
  • Przydatny okazać się może także nożyk do tapet.

Jak zrobić pompon z futerka? Przy użyciu miarki zaznacz około 10 cm na futerku i delikatnie przetnij materiał, wykorzystując nóż do tapet. Aby nie zniszczyć futerka i nie skrócić jego włosów, zaznaczony fragment odcinamy wyłącznie na znajdującej się pod futrem tkaninie. Kolejny krok wymaga zastosowania muliny i igły. Fastrygujemy wycięty kawałek futerka po obwodzie, a następnie mocno ściągamy.

Pompon z futra – jak zrobić?

Gdy fragment futerka jest już ściągnięty, do środka warto włożyć miękki, a przy tym lekki materiał, który wypełni przyszły pompon. Wcześniej jednak należy przewiązać go cienką wstążką lub sznurkiem. Następnie ciągniemy za końce wykorzystanej do wykonania fastrygi muliny, aż futerko przybierze formę pompona. Wiesz już, jak zrobić pompon do czapki z futra. Aby jednak zabezpieczyć go przed zniszczeniem, należy kilkakrotnie przeszyć futerko w miejscu, w którym będzie przytwierdzone do czapki. Teraz pozostało już tylko przyszyć pompon i gotowe! Jeśli jednak nie posiadasz futerka lub nie masz ochoty na robienie pomponów, ciepłe czapki z futrzanymi pomponami znajdziesz w ofercie sklepu Cellbes. Wybierz model w swoim ulubionym kolorze i wzbogać swój styl o kolejny modny dodatek.