Obsługa Klienta

pon.-pt. 8-20, sob. i niedz. 9-17
61-679 22 26

serwis@cellbes.pl

Serwis Klienta czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 oraz soboty i niedziele w godz. 9-17. Odpowiemy na pytania dotyczące Twoich zamówień, opłat, doręczenia przesyłek, rachunków, zwrotów, reklamacji i wiele innych.

Przejdź do strony Serwisu Klienta

Jak zrobić przetarcia na spodniach?

Trendy w modzie zmieniają się nieustannie, jednak spodnie z przetarciami od kilku sezonów stanowią must have w szafie modnej kobiety. Jeśli jeszcze ich nie masz, warto to zmienić. Nie musisz jednak robić zakupów. Podpowiemy Ci, jak samemu zrobić przetarcia na jeansach, wykorzystując parę starych spodni. Dzięki temu możesz sporo oszczędzić, a jednocześnie wzbogacić swoją garderobę o stylową odzież.

Kobieta w jasnych spodniach jeansowych

Jak zrobić przetarcia na spodniach?

Nie trzeba posiadać do tego specjalnych umiejętności ani narzędzi. Zacznij od wyboru odpowiedniej pary. Najlepiej wykonać przetarcia na poplamionych lub zniszczonych spodniach, które w obecnym stanie byłyby już nieprzydatne. Jak przetrzeć spodnie? Jeśli dokonałaś już wyboru spodni, czas wyznaczyć miejsce na przetarcia lub dziury. Aby uniknąć błędu, możesz założyć spodnie i zaznaczyć odpowiednie miejsca, stając przed lustrem. Zaplanuj nie tylko położenie przyszłych przetarć, ale też ich wielkość. Aby je zaznaczyć użyj mydła, długopisu lub kredy. Czym zrobić przetarcia na spodniach? Istnieją różne sposoby. W zależności od wybranej metody, będziesz potrzebować igły, pęsety lub szydełka, pumeksu, pilnika lub papieru ściernego o średniej grubości. Przyda się także tekturowa podkładka. Pamiętaj, by nie wykonywać przetarć w przypadkowych miejscach. Możesz wówczas uzyskać komiczny efekt. Starannie wybierz miejsca na przetarcia na spodniach. Jak zrobić je sprawnie i szybko? Wystarczy odrobina precyzji i chwila wolnego czasu. Zaczynamy!

Kobieta w czarnych spodniach jeansowych i adidasach

Jak zrobić przetarcia na jeansach?

Nie ulega wątpliwości, że najlepszym materiałem na spodnie z przetarciami są jeansy. Dawniej noszone przez buntowników, obecnie stanowią popularny widok na ulicach miast. Zanim je przetrzesz, spędź w nich trochę czasu, by mogły dopasować się do sylwetki. Tym sposobem uzyskasz najlepszy efekt. Jak przetrzeć jeansy? Zdejmij je i umieść w nogawce tekturową podkładkę, dokładnie pod miejscem, w którym masz zamiar zrobić przetarcie. Możesz też zastosować deskę, gruby magazyn lub inny twardy przedmiot. Unikniesz w ten sposób zniszczenia spodni oraz powierzchni, na której będziesz pracować. Jak zrobić przetarcia w jeansach? Wiele zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Jeśli masz zamiar stworzyć spodnie nie tylko z przetarciami, ale też z dziurami, zacznij od przygotowania ostrych nożyc lub nożyka do tapet. Przy ich użyciu wykonaj nacięcie w zaznaczonym wcześniej miejscu. Następnie wykorzystaj pęsetę, szydełko lub igłę i wyciągnij luźne nitki w obrębie nacięcia.

Jak zrobić przetarcia w spodniach pumeksem?

Po wykonaniu nacięć oraz wyciągnięciu nitek, czas na modne przetarcia. Aby je wykonać można użyć pumeksu, ale nie tylko. W jego zastępstwie sprawdzi się także maszynka do golenia, gruboziarnisty pilnik lub papier ścierny. Jak zrobić przetarcia w dżinsach? Wystarczy potrzeć je pumeksem, maszynką lub pilnikiem, by zniszczyć strukturę materiału i tym samym uzyskać pożądany efekt. Jeśli przetarciom nie mają towarzyszyć dziury, wystarczy pominąć krok z wykonywaniem nacięć i ograniczyć się do zastosowania pumeksu. Jak zrobić przetarcia na dżinsach z białymi, poprzecznymi paskami? Musisz wówczas wykonać dwa sąsiadujące ze sobą nacięcia i wyskubać pionowe włókna pomiędzy nimi przy pomocy pęsety, szydełka lub igły. Pamiętaj, że po praniu przetarcia mogą stać się nieco większe. Na koniec możesz przetrzeć lekko pumeksem krawędzie kieszeni lub nogawek, by wzmocnić uzyskany efekt. Skoro wiesz już, jak przetrzeć dżinsy, nie czekaj dłużej i dołącz do posiadaczy modnych spodni. Trzymamy kciuki!