Obsługa Klienta

pon.-pt. 8-20, sob. i niedz. 9-17
61-679 22 26

serwis@cellbes.pl

Serwis Klienta czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 oraz soboty i niedziele w godz. 9-17. Odpowiemy na pytania dotyczące Twoich zamówień, opłat, doręczenia przesyłek, rachunków, zwrotów, reklamacji i wiele innych.

Przejdź do strony Serwisu Klienta

Niezawodne sposoby na przedłużenie trwałości futrzanego okrycia

Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką futrzanej kamizelki, kurtki lub płaszcza, z pewnością wiesz, co jest obecnie modne. Pamiętaj jednak, że aby zatrzymać efektowny wygląd sztucznego futerka na długo, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Co zrobić, żeby futro nie liniało? Jak utrzymać je w dobrej formie przez wiele sezonów? Odpowiadamy na Wasze pytania i dostarczamy kilku praktycznych wskazówek, dzięki którym przedłużysz trwałość swojego futerka.

Co zrobić, żeby sztuczne futro nie liniało? Krok 1: czyszczenie

Jeśli regularnie będziesz dbać o czystość sztucznego futerka, z pewnością posłuży Ci ono na długo. W przeciwnym razie możesz spodziewać się nie tylko linienia, ale też nieestetycznych kołtunów. Włosy futerka stracą puszystość oraz połysk. Co zrobić, żeby futro nie liniało? Co pewien czas usuwaj z niego zabrudzenia. Zachowaj jednak ostrożność. Sztuczne futerko bardzo łatwo zniszczyć. Jeśli chcesz wyprać je w pralce, zapoznaj się wcześniej z umieszczonymi na metce zaleceniami producenta.

  • Umieść futerko w pralce tylko wówczas, jeśli producent na to pozwala.
  • Ustaw pralkę na delikatny tryb.

Jeśli nie wiesz, co zrobić, żeby sztuczne futro nie liniało i obawiasz się podejmowania działań na własną rękę, skorzystaj z profesjonalnej pomocy. Zanieś futrzaną kamizelkę lub kurtkę do pralni chemicznej. Pamiętaj jednak, że koszt usługi może niemiło Cię zaskoczyć. Sztuczne futerko można też wyprać ręcznie, stosując łagodny detergent. Unikaj jednak silnego pocierania i wykręcania futrzanego okrycia. Gdy przywrócisz mu czystość, owiń ręcznikiem lub bawełnianą ściereczką, by pozbyć się nadmiaru wody i powieś na wieszaku, by wyschło.

Co zrobić, żeby futro nie liniało? Krok 2: czesanie

Regularne czesanie futerka zapobiega tworzeniu się kołtunów i pomaga zachować puszystość. Najlepiej czesać futro po wypraniu, jednak dopiero wtedy, gdy już wyschnie. Należy zachować delikatność, by nie uszkodzić włosów. Zanim przejdziesz do czesania, strzepnij futrzaną kurtkę. Dzięki temu włosy futerka napuszą się. Co zrobić, żeby sztuczne futro nie liniało? Sięgnij po grzebień lub miękką szczotkę. To sprawi, że futerko nie będzie się mechacić. Wykonuj ten zabieg zwłaszcza wtedy, gdy Twoje futro ma długie, podatne na plątanie włosy. Czesanie to niezawodny sposób na pozlepiane w kępki futerko. Jeśli masz problem z rozczesaniem go, zmocz je lekko wodą, rozdziel palcami, a następnie strzepnij. Już prawie znasz odpowiedź na pytanie, co zrobić, żeby futro nie liniało. Aby uchronić je przed zniszczeniem, nigdy nie wkładaj mokrego lub wilgotnego futerka do szafy. Zrób to dopiero wtedy, gdy wyschnie. Jeśli chcesz przyspieszyć proces wysychania, użyj ręcznika i delikatnie odsącz nim wodę.

Co zrobić, żeby futro nie liniało? Krok 3: przechowywanie

Wpływ na kondycję sztucznego futra ma także odpowiednie przechowywanie. Gdy chłodny sezon dobiegnie końca, a temperatura wzrośnie, czas pożegnać się z futrem i schować je do szafy. Lepiej jednak unikać plastikowych pokrowców. Są lekkie i niedrogie, lecz mogą negatywnie wpłynąć na trwałość futrzanych okryć. Co zrobić, żeby futro nie liniało? Umieścić je w płóciennej osłonce, powiesić na wieszaku i zapewnić odpowiednią ilość wolnego miejsca. Jeśli Twoje futro straciło już efektowny wygląd, jego przywrócenie w niektórych przypadkach może być trudne, a nawet niemożliwe. Skorzystaj wówczas z oferty sklepu Cellbes, w której znajdziesz duży wybór futrzanych kurtek oraz kamizelek niemal w każdym rozmiarze. Tym razem jednak nie zapomnij o właściwej pielęgnacji!