Obsługa Klienta

pon.-pt. 8-20, sob. i niedz. 9-17
61-679 22 26

serwis@cellbes.pl

Serwis Klienta czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 oraz soboty i niedziele w godz. 9-17. Odpowiemy na pytania dotyczące Twoich zamówień, opłat, doręczenia przesyłek, rachunków, zwrotów, reklamacji i wiele innych.

Przejdź do strony Serwisu Klienta

Jak rozciągnąć spodnie? Skuteczne sposoby na zbyt ciasne rurki.

Jeśli kupiłaś spodnie pod wpływem impulsu, lecz po przymiarce w domu masz wrażenie, że jednak są zbyt ciasne, nic straconego. Jest szansa na rozciągnięcie zbyt obcisłych rurek. Dzięki naszym metodom możesz także przywrócić poprzednie rozmiary spodniom, które zmniejszyły się w praniu. Jak rozciągnąć ubranie? Oto kilka skutecznych sposobów, które warto wypróbować, zanim zbyt ciasne ubrania trafią na dno szafy.

Jak rozciągnąć skurczone ubranie?

Nieważne, czy przyczyną jest kilka dodatkowych centymetrów w biodrach, zbyt wysoka temperatura prania czy nieprzemyślane zakupy. Jeśli jesteś w posiadaniu zbyt ciasnych spodni, spróbuj je rozciągnąć. Co prawda, wiele zależy od materiału. Nie wszystkie spodnie poddadzą się bowiem naszym zabiegom, np. nie ma sposobu na zbyt ciasne spodnie ze stretchem. Jak rozciągnąć skurczone ubranie? Na początek użyj wody. Wypełnij nią pojemnik ze spryskiwaczem i obficie spryskaj spodnie, skupiając się głównie na nogawkach i pośladkach. Następnie załóż zwilżone spodnie i spędź w nich trochę czasu. Postaraj się nieco je naciągnąć, wykonując przysiady czy przyciągając kolana do brody. Po krótkim treningu zdejmij spodnie i pozostaw je do wyschnięcia. Jak rozciągnąć ubranie bez zakładania go? Alternatywą jest wykorzystanie szerokiego przedmiotu. Możesz spryskane wodą spodnie założyć np. na krzesło.

Uśmiechnięte kobiety w spodniach dżinsowych rozciąniętych w praniu

Jak rozciągnąć spodnie w ręcznym praniu?

Piorąc w pralce, możesz skurczyć ubrania, natomiast pranie ręczne pozwala nieco je rozciągnąć. Aby osiągnąć zamierzony efekt, wypełnij miskę ciepłą wodą z płynem lub proszkiem do prania i umieść w niej spodnie. Jak rozciągnąć spodnie tą metodą? Wypierz je i wypłucz w zimnej wodzie. Gdy nią nasiąkną, nie wyciskaj spodni, tylko powieś je. Zrób to w taki sposób, by nogawki znalazły się na górze. Przypnij spodnie żabkami, umieszczając je jak najdalej od siebie. Aby spływająca woda nie zamoczyła podłogi, spodnie najlepiej powiesić nad wanną lub umieścić pod nimi miskę. Jak rozciągnąć spodnie w pasie? Użyj siły i żelazka z funkcją parowania. Przykryj spodnie ściereczką i przeprasuj je, skupiając się na problematycznej okolicy. Ogrzej spodnie i zastosuj parę wodą, by je zwilżyć. Następny krok to ręczne rozciąganie. Chwyć spodnie w pasie z obu stron i mocno ciągnij w przeciwnych kierunkach.

Jak rozciągnąć jeansy w pasie?

Jeśli opisana wyżej metoda nie przyniesie efektu, możesz zastosować dostępne w sklepach rozprzężacze, wyposażone w funkcję regulacji. By cieszyć się idealnie dopasowanymi spodniami, wystarczy umieścić rozprzężacz w odpowiednim miejscu i ustawić. Jak rozciągnąć jeansy, które są za krótkie? To nic trudnego. Po raz kolejny zastosuj wodę, która zwiększa podatność spodni na odkształcenia. Spryskaj nią jeansy na całej długości, złóż je na pół, ułóż na podłodze i stań na nich w miejscu, gdzie znajduje się talia. Jak rozciągnąć jeansy? Chwyć w dłonie ich nogawki i mocno pociągnij do góry. Mimo że ta metoda jest niezwyke skuteczna, lepiej jej nie stosować na przylegających do ciała rurkach lub jegginsach. Spodnie mogą bowiem stać się węższe niż na początku, a to może nawet uniemożliwić ich noszenie. Jak rozciągnąć jeansy w udach? Jeśli spodnie są zbyt ciasne tylko w udach, spryskaj je wodą wyłącznie w tym miejscu i rozciągaj. To nie powinno być trudne, ponieważ splot w materiale na udach jeansów ułożony jest poziomo.

Wiskoza – czy się rozciąga?

Uszyte z wiskozy ubrania cieszą się dużą popularnością w damskich szafach. Wygodne i oddychające, zapewniają komfort i atrakcyjny wygląd. Czy można je rozciągnąć? Wszystko zależy od tego, czy wiskoza stanowi dodatek do poliestru, czy znaczącą większość składu materiału. Odpowiedź na pytanie, czy wiskoza jest rozciągliwa brzmi: tak. Jeśli więc posiadasz uszyte z niej ubranie, możesz bez obaw próbować je poszerzyć lub wydłużyć. Jeśli jednak wiskoza w tkaninie występuje jako dodatek do syntetyku, może pojawić się problem z rozciąganiem. W takim wypadku lepiej zrezygnować i zastąpić zbyt ciasne spodnie nowymi. Modne i wygodne modele w szerokim wyborze rozmiarów i kolorów znajdziesz w ofercie sklepu Cellbes.